Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zima tek počela već kulnjava,početkom 2000 tih jedne godine za Božić prase pekli u kratkim rukavima,za slavu 9 janura moralo da se hladi piće,onda jedne godine popucalo pivo od mraza na terasi :D

Jutros 0,sad 9 stepeni,blato do guše već dve nedelje,taman ga stegne uveče,preko dana ga raskvasi i tako u krug.A tek trebam da orem :D
 
ako spominjes kao i jedan kolega docek 2002/03 pa i bozic te godine posto kazes sam pocetkom 2000tih,znam odmah da smo usrali motku nacisto ako se ponovi ta 2003 godina ako docek bude isti kao pre 20godina
eto ukratko
 
Можда нема правила, али све је топлије, јутрос освануло 5 cm снега данас сунчано.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
2018 je za Bozic bilo 15 stepeni, nije bilo nekog snega i ledenih dana u januaru ali je posle pred kraj bilo jedno 4-5 ledenih dana i 20tak cm snega
 
Najžalije mi onih što će na "Коpu", lečeći svoje komplekse uz čaj od 1000 dindži, dočekati novu godinu u majci i puloveru....

139-RHMZ.png



139-Weather.png
 
Poslednja izmena:
Sad pogledao radar,jbt jos deluje da ta oblacnost ide na nas ovde ...jbt ti vreme ne mogu da se prosuse njive povrsinski nikako ....
 
Sve to stoji da smo u bedak periodu što se tiče zime. Jeste pre bilo generalno bolje, ali ne zaboravite da je jaka zima kod nas pogotovo u niziji više izuzetak nego pravilo.

U prilog tome evo maksimalnih T svakog 1.1. nove godine od 1965. Te 1982 bilo je gotovo 20 stepeni.
U samo 9 godina od 57 Tmax je bio ispod 0 (ledeni dan).

Po ovome, apsolutno je normalno da oko nove bude iznadprosečno toplo, naravno samo ne baš sa ovolikim T odstupanjem, ali eto, i toga je nekada bilo, mada retko.
0101.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh