Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Немојте тако, ено јуче бајатовић изјавио нешто у фазону погледао нас онај одозго па послао топло време. Не трошимо пуно гаса за грејање. Е сад што је грејна сезона до 15 априла а даље ...
 
To i jeste glavni problem Slobo, što nam se lako može desiti da udar zime dodje kada budemo najmanje to želeli.
Zna se da je najlepša zima do 20 februara, posle čim grane Sunce od marta sve se topi pa i da je -10 na Suncu. Zato bi i valjalo da nešto iole pametno naidje što pre ako može.

Naziru se padavine, ali opet, to je sve samo kiša i blato, koga za to briga.
 
Problem sa kišom će biti to što će da padne 150l/m² ali u roku od pola sata. Pa se to sve slije u mlake i kanale, a gde treba najmanje nakvasi. Dok sneg se polako otapa i kvasi zemlju ispod.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
To i jeste glavni problem Slobo, što nam se lako može desiti da udar zime dodje kada budemo najmanje to želeli.
Zna se da je najlepša zima do 20 februara, posle čim grane Sunce od marta sve se topi pa i da je -10 na Suncu. Zato bi i valjalo da nešto iole pametno naidje što pre ako može.

Naziru se padavine, ali opet, to je sve samo kiša i blato, koga za to briga.
Isterace ona njeno,mada me tata seća da je bilo zima i da ne izmrzne zemljište...mali ili blagi mraz
 
Sneg je lep samo na slici inace kad god je bila snezna zima proleca su bila suva. Da ste malo pazili na casu fizike znali bi sta se desava sa snegom na temperaturtama ispod 0. Sneg valja samo ako se najavljuju bas ozbiljne hladnoce duzi niz dana. On je dobar izolator, a nosi vrlo malo vlage. Za sad je stanje sa vlagom i vise nege dobo, ali kljucne su padavine od maja pa do kraja jula. Pogledajte samo tu tabelu koju je postavio Cici. Vrlo lako ce te uociti sta je kljucno za rodnu godinu.
 
Ne može to samo da se gleda kroz prizmu toga, sneg i mraz je itekako normalna i dobrodošla pojava, u većoj ili manjoj meri zavisno od godine, ali bi u svakoj valjalo da ga bude bar malo.
Ma kakva zima bila, naravno da je u redu da povremeno i pada kiša, ali baš da je bude većim delom bez ikakvih šansi za sneg je totalno bezveze.
 
Znam Kimi, sve si u pravu, sneg je primeren zimi i treba da pada. Ja smao kazem da je za nas paore na ovakvu zimu bolje da cesce pada kisa nego sneg. Od snega imamo manje koristi. Lepse je videti sneg u januaru, nego kombajn koji vrsi soju, zar ne 🙃😂
 
Snegu sam se radovao dok je babo kupovao drva!
Kakvi su sada ekstremi ne bi me čudilo da zaveje i zakrka par metara snega u februaru ili udari golomrazica od minus 20.
 
Juce isao srbobran-sirig kad oko kombajn u ataru skida soju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Snegu sam se radovao dok je babo kupovao drva!
Kakvi su sada ekstremi ne bi me čudilo da zaveje i zakrka par metara snega u februaru ili udari golomrazica od minus 20.
Ма од када је АВ био у Фекетићу да спашава људе ми немамо снега. Јбг забранио му је да пада, а и ако падне да не сме бити дубљи од чланака. 😁😭
 
BNiaiKs.jpg
Kad bi nam se ponovile godine od 2004 do 2010...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh