Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stariji sam ali se ne sećam da se pričalo o klimatskim promenama.Doduše nije bilo mnogo sredstava informisanja a nije me ni interesovalo ,pošto sam tada imao pametnija posla. :osmeh:
 
Dobro nije jos gotovo ,ali mislio sam na cijelu zimu , ne samo ovo oko nove godine .
Evo kod mene 2 prosle zime nije bilo snijega , ovo bi bila treca . Ne mislim malo , nego 0 . Zaboravio sam sta je to snijeg .
 
Kod mene drugacije . Neznam tacan podatak ali definitivno vise od prosjeka godisnjih padavina a godina tj ljeto eksttemno susno . Sta vrijede poplave u novembru i decembru ? Sta li ce biti ove ?
Negdje oko 800 l , po hr podacima najblize meni
 
Јануар, акумулациона језера на минимуму. Као да није било падавина уназад неколико месеци.
 
Kimi ,ima li negde ukupna količina padavina sa padavinskih meteoroloških stanica ?
 
Jako los raspored padavina koji je u stvari i nsjveci problem. U proseku lepa sarma, al sta vredi kad je nas zapalo malo corbice.
Nepotrebne velike kolicine su pale u jesen, al zato od od 2.07. do 19.08. 0 l/m2.
Najvaznije su padavine od 1.04.pa do 31.07. Ako bi ih ove godine bilo jako bi bio zahvalan Deda Mrazu 😁
 
Srećna nova godina vredni narode!
Kimi ,ima li negde ukupna količina padavina sa padavinskih meteoroloških stanica ?
Kiraj, nema nigde još direktno, ima na sinoptičkom sajtu ogimet.com svedene mesečne vrednosti pa jedino tako da malo sabiraš. Daću ti link ako treba.

Sve ste već sami rekli, ali meni je najveći paradoks bio grad Niš koji je imao, zamislite, drugo najkišnije leto u istoriji merenja (posle 2014.):ROFLMAO: Čudo jedno su podaci...

Sapatnik, ako misliš na ova u unutrašnjosti, ona su praznjikava zbog prozivodnje električne energije, domaće, jeftinije mnogo nego da se uvozi, pa što ne istrošiti skoro sve što ima..

Ajde nek nam vreme što pre zaliči nečemu što i priliči ovom dobu godine.
 
Za Bečej se godina završila na oko 400L/m2 padavina.
I tako postupno sve manje godinama unazad.
Stari kopani bunar na salašu iz kojeg je hidrofor u srećnija vremena
mogao da napuni cisternu od 2500L u cugu, od letos nema dovoljno vode da bi usisna cev dohvatila.
Inače se to nikada u više od 20 godina nije desilo.
Nivo podzemnih voda je izuzetno nizak, zima za sada bez ozbiljnih količina padavina.
Moralo bi da se nakupi bar 200-300L u toku zimske sezone taloga da se bar malo situacija preokrene.
Izgleda da je to vrlo teško ostvarivo tako da u novu godinu ulazimo sa nikad manjim zalihama.
Sve će zavisiti od padavina tokom godine a to je vrlo nezahvalno.
 
Кими, ја сам на телечкој заравни. Мислим на акумулациона језера у мојој околини. Има доста заливних поља и почели су баш пуно да буше бунаре за заливање. Да не лупим број али има на десетине бушотина. Само видиш у атару торањ никао преко ноћи и гомиле земље.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh