Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peet jel se dešavalo u avgustu da bude takvk nevreme?
Mislim da ono o cemu sam pisao tada je bilo krajem Maja!
Pravo da ti kazem ne secam se da smo u Avgustu imali grad, ali vazilo je jedno pravilo ranije da uvek za seosku slavu negde polovinom Avgusta, tog vikenda nailazi neka dobra kisa, a znala je doci sa gadnom olujom koja je cupala i drvece iz seoskog parka!
To pravilo donekle je prestalo od 2012 od kad skoro nikad vise ne dobijemo kisu sa zapada, sto mi kazemo od pravca Ilandze, a te kise su bile sto procentne za nas.
Mislim da se samo jos jednom desilo pre par godina da pada tog vikenda za slavu!
 
Za Juzni Banat racunaj vec kao cetvrtu...
Koji prosek ovde ocekivati kada se ovakvi pecati pojavljuju i svaki dan su sve veceg obima...? Nema te kise koja moze pomoci.
IMG_20220803_1917156084.jpg
Ovde nema prinosa,mozda 100-200 kg po kj

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Опет три различите апликације временских прогноза показују из крајности у крајност. Као неки пад температуре пон-уто-сре, па чак и неке падавине. А једна каже од средине наредне недеље 37-41°С.
Од преподне дува ветрић, ни не стигнеш да се ознојиш све фенира.
 
Na wta najavljuju u ponedeljak, utorak samo prolazno zahladjenje i po koja kap i onda opet vrucine
 
Poslednja izmena:
To su prognoze po GFSu, po kome od kraja maja meseca konstatno je 40+ iza 6-7 dana, ništa novo. Što reče moj drugar u šali, ko da vodi hibridni neki rat protiv nas, rešio da nas pretvori u evropsku verziju doline smrti. :ROFLMAO:

Nemački ICON je tu puno realniji, nakon današnjih 36-37 po Vojvodini uglavnom daje T 29-31,32 narednih dana, ali uz porast vlage pa će biti malo i sparine.

Što se tiče padavina za Vršac, po ensemblima su to i dalje lepe šanse za višednevne razvoje i pljuskove okolo, pogotovo od samog Brega naniže ka Straži, Dobričevu i naravno Beloj Crkvi.

A što se tiče Rumunki, ništa pogrešno niste uočili ili rekli. Pre ih je bilo više, zadnje 3 godine su baš zatajile. Rumunka traži umrtvljenje cirkulacije totalno na kontinentu ka okeanu, pa da se onda tu oko Crnog Mora nešto odsečeno zavrti u takvoj spirali da nameće istočnu struju.
Nažalost, još od polovine jula nakratko prošle godine ništa da se tako lepo odseče povoljno za nas, a i to je trajalo samo 5-6 dana. Bio je onaj pokušaj u junu ali sve je to stiglo lepo da se usere.Sve nas ko na krasni klinac preleće, odnosno što je još i najgore- zapinje zapadno u pizdoj materini, diže balončinu toplote a onda kad se nakani konačno da krene prirodno zapad-istok samo proleti dalje kao brzi voz.
 
Poslednja izmena:
Kod nas maloprije od najavkjenih 60 lit koje su drzali 3 4 dana (ok 1 su maknuli) sad su stavili samo 2 deci
 
Znaci i ovaj put "modeli" se preigrali , sa 35+lit sad su na citave 4 lit ,a dok dodje utorak i sreda bice suvo blago zahladjenje.....
 
Kimi jel ima neke sanse da padne kisa kod nas? Mozda moze malo da pomogne soji..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Peet jel se dešavalo u avgustu da bude takvk nevreme?
Не знам да ли се односило само на тај крај, овде је пре три године било велико невреме, највеће отада а и пре тога одавно није тако било.

 
I znaci to tako sve normalno, sasvim prirodno i uobicajeno i sto je najvaznije vec vidjeno da od 1.07. do 31.08. svaki dan bude gotovo kao preslikan sa t od 30 do 40, jalovim oblacima, bez cestite grmljavine. Kad se i pojavi kao neki oblak iz njega bude kisica kao da smo u sred novembra, a napolju 35.
Gde ode ta energija, gde odose ti oblaci koji su ne tako davno stvarali grmljavinske pljuskove pa pada kisa ko sretna.
Bila je i 2012, 2015, 2017, bilo je i 2003 i 1999 i jos koliko hoces, al ovako bolesna godina jos nije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh