Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva guzva od severa ka jugu. Krava prdne pa kazu da su to stetni izduvni gasovi. Koliko je ovde kubika sagorelog goriva i gasova??
Колко ти мотори прождеру ваздуха то нико не пише...ево ћу ти рекнем ја....око 600кг/с гутају ваздуха на висини од 10км и при крстарећој брзини од око 850-900км/ч зависи од авиона....пази сад ово про полетању прождеру преко 1300кг/с ваздуха по мотору...ово зависи од величине и јачине мотора, ја сам узео параметар за авионе типа А330 који има повеће моторе...мањи мотори потроше нешто мање ваздуха око 1,1т/с а при крстарењу око 400кг/с по мотору....

Па сад ви видите колико срчу млазни мотори по секудни пута колико има авиона на свету...па као то не утиче на временске промене...
 
Ako me sećanje služi ,avioni su leteli 2010 istim ili sličnim koridorima pa smo imali nenormalno mnogo kiše .Kao posledica su se pojavile podzemne vode .Tada je bila teorija da su se podzemne vode pojavile zbog punjenja Banatskog Dvora sa gasom.
 
Ako vec mora da se desi ( ili se vec desava ) neka klimatska promena ( na toplo ili hladno ) ja bih uvek glasao za toplije .

Kad je toplo , susa ili zega postoje ipak neka resenja i prezivece se a ako zakuje ( na planetarnom nivou ) sneg i led onda ne znam sta bi smo .
 
Ako vec mora da se desi ( ili se vec desava ) neka klimatska promena ( na toplo ili hladno ) ja bih uvek glasao za toplije .

Kad je toplo , susa ili zega postoje ipak neka resenja i prezivece se a ako zakuje ( na planetarnom nivou ) sneg i led onda ne znam sta bi smo .
Moglo bi se beskrajno polemisati da li je bolje toplo ili hladno :)
 
Nije mi jasno zasto bar mi ne priznajemo sami sebi da neko nesto nenormalno petlja sa klimom, kad vec zvanicnici nece. Sto lepo ne kazu, DA, vodimo klimatske ratove i to je to. U danasnje vreme je po meni sve moguce. Ljudi su ovladali raznim tehnologijama pa i verovatno i ovom.
Ok i struka i nauka, postujem, ali koliko vidim i ona ce polako morati priznati da ovo vise nije samo statistika i da se ovo vec desavalo i tome slicno.
Vec 5 godina u nizu su susne, ili sa velikim deficitom vlage.
Ovo pricam za Vojvodinu kao regiju. Ostatak Srbije daleko bolje stoji.
Zadnja dobra godina je bila 2018.,ali i ona samo delicno. Posle nje je svaka sa vidnim nedostatkom padavina. To ove godima uzima ozbiljan danak, a sledece verovatno da nece biti podzemne vode za zalivanje.
 
Ih bre Paore moj dragi...

Ceo dan danas po terenu, u autu bez klime, baš izgoreh...

Elem, u procesu sam konačno izmeštanja stanice, zbog izgradnje garaže u dvorištu pa je premestih na livadu koju smo kupili do mog placa. Sada je stanica maksimalno reprezentativna, jer je na čistini, prvi objekat je ova kuća ali je i ona udaljena dobrih 8m.
Još je sve u testnoj fazi, ima tu posla još itekako (košenje ovog brloga) , sem kišomera i anenometra koji slede....koliko je dobro što je na čistini tolikoj, toliko i nije jer ga sad (lokaliet stanice) udara Sunce svom silinom čitav dan. Kako je tu bila pre retka detelina, i zemlja je malo "zgorešna" valja kasnije samu kocku oko stanice 4 sa 4 nasuti novom zemljom i lepom zelenom busenom travom.

Za danas je merila Tmin 12,6 a Tmax čak 35,8°C, što je ipak malo previše ali nije tako strašno. No zato je izračivanje odnosno hlađenje ludnica.

Svakako će stanica konačno biti dostupna i onlajn kada se sredi sve. :)

IMG-3321.jpg
 
U više postova dobro je primećeno "vetrovita" godina.
Gotovo da nema dana da vetar ne duva i to uglavnom preovladjuje severozapadni pravac koji nije toliko tipičan i učestao na lokaciji Bečej.
U više situacija je rečeno da prilikom "promene" vremena vazdušna masa stiže iz pavca Baltika.
Rusija, Belorusija i delovi Ukrajine pod ruskom kontrolom imaju kišovitu i rodnu godinu.
Ostatak Evrope ekstremni manjak padavina.
Još proletos kada je suša bila u najavi pisao sam o situaciji sa zimskom olimpijadom u Sočiju 2014-te i nenormalno vetrovitim februarom kada je košava divljala tri nedelje. Onda su se desili oni smetovi od padanja centimetra snega i superheroj, a posle poplave u maju.

Znam struka će reći veze nema, a da li ima neka svako donese zaključak sam.

A da i ovolika brojnost avio prelata ima uticaj, ima sigurno, kao i svi ostali vidovi zagadjenja i narušavanja prirodne rsvnoteže.
 
Paore jel ti prosla godina sa 19m soje/kj stvarno susna bila ?
To sto sam ja imo taj prosek uopste neznaci da je bilo svuda. Ja sam samo imao malo srece sa setvom jer sam kasnio. Oni koji su posejali na vreme nisu imali ni 1500.
Ako 2,5 t/ha treba da zovemo odlican onda stvarno ni ne treba da nam bude bolje.
Moja tehnologija proizvodnje soje je malo drugacija nego vecine, ali se eto prosle godine poklopilo.
Znam ljude koji nisu imali ni 1000 kg/kj prosle godine. Sta cemo sa njima?
Jel treba da se radujem zato sto kod njih nije kao kod mene bilo prosle godine?
 
Kimi ja tebe izuzetno postujem, i verujem u tvoju struku, al naprosto nemogu vise sebi da objasnim kako, zasto, dokle.
 
Кими био сам у Сокобањи и то грешиш имају добре количине падавина јесте врућина али потоци теку крај је брдски али је кукуруз солидан та општина има сигурно сточара колико и новосадска а и реално им је сир пуно бољи него код нас
 
To sto sam ja imo taj prosek uopste neznaci da je bilo svuda. Ja sam samo imao malo srece sa setvom jer sam kasnio. Oni koji su posejali na vreme nisu imali ni 1500.
Ako 2,5 t/ha treba da zovemo odlican onda stvarno ni ne treba da nam bude bolje.
Moja tehnologija proizvodnje soje je malo drugacija nego vecine, ali se eto prosle godine poklopilo.
Znam ljude koji nisu imali ni 1000 kg/kj prosle godine. Sta cemo sa njima?
Jel treba da se radujem zato sto kod njih nije kao kod mene bilo prosle godine?
Bez pardona! Sirenje gluposti!
Poklopilo se to sto si imao padavina u adekvatnom trenutku i to ne malim kolicinama od 3-5 lit, da nije padala znas i sam sta bi imao!
Tako da nemoj palamuditi da 1900 kg soje po kj je doslo iz tvog znanja u gajenju te kulture!
Ove godine kod nas bice vise od 70% parcela koje nece prebaciti 300 kg/kj dakle svi smo glupsoni sto ne radimo malo drugacije od ostalih odnosno kao ti?!
Malo vise postovanja prema drugima ako prema pojedincima nemas potrebe!
 
Iz Loznice.Tamo gde je pocetak Panonskog mora.
Kod nas su kukuruzi uz Drinu 2 metra visoki.
Sve do Bajine Baste.
Bice roda,ne brinite,dacemo i Vama gore.
Pozdrav,bez vredjanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh