Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali je prosto neverovatno da može da bude toliko dug Susan period.
Faktički je Susan period već dve godine a totalno Susan nekoliko meseci,sa nekim izuzecima koji su retki.
 
У суседном селу бунар пресушио. Део села има воду само увече. А поред нашег села треба још два пивота да прикључе на бунаре. Има да пропаднемо у земљу као мексико сити и да ли беше куала лунпур.
 
Kod mene u selu zemlja pocela da radi od suse. Stepenice koje vode do kuce propale za par cm , a pravljene 50-ih godina i do sad nisu mrdnule. Drugaru celo dvoriste beton mozda i za celih 10 cm.
 
I ne čudi Lazo, čak i prošle jeseni kasno kad sam prolazio okolinom Sokobanje svi periodični tokovi vode su bili već mesecima suvi. Efekti toga se samo produžavaju.

Da je problem prostrono ogromni sa nedostatkom padavina valjda najbolje govori sam Dunav. U Novom Sadu sprudovi i ostrva na svakom koraku, slično i u Bratislavi. Režim jako niskih voda sve do Pasau-a u Nemačkoj pa je i transport maksimalno otežan.

Na kartama ništa novo, malo nas vorta evropljanin, malo amerikanac, malo kanađanin pa ukrug. Šilje šiljkove padavinske a nama kože neprobodene, prete praznom puškom. Dokle tako misli, i dokle će ustaljeni trend da onaj najsuvlji i što ništa ne daje bude u pravu....
 
Kimi . Koliko će ova godina biti toplija u proseku na predhodne . I kako se meri ta dnevna prosečna ili godišnja prosečna temperatura . Minimalna jutarnja i najviša popodnevna pa prosek ? Ili ?. Mislim daje i godina sa najmanje jutarnje rose. Pošto sam golubar ovo je najvetrovitija godina do sada. Mislim na brzinu vetra veću od 5m/s i to na visinama od 100do 1500 m.
 
Имали ова слика утицаја на сушу !?
Кад год погледам у небо ту су 3-4 авиона изнад,летели су и пре али не оволико.
c52c44d437b82004aa9da90291687cab.jpg
2ea9d21a1f45e2fe9f5add6c4fb4f561.jpg
 
Имали ова слика утицаја на сушу !?
Кад год погледам у небо ту су 3-4 авиона изнад,летели су и пре али не оволико.
c52c44d437b82004aa9da90291687cab.jpg
2ea9d21a1f45e2fe9f5add6c4fb4f561.jpg
Kakva guzva od severa ka jugu. Krava prdne pa kazu da su to stetni izduvni gasovi. Koliko je ovde kubika sagorelog goriva i gasova??
 
Имали ова слика утицаја на сушу !?
Кад год погледам у небо ту су 3-4 авиона изнад,летели су и пре али не оволико.
c52c44d437b82004aa9da90291687cab.jpg
2ea9d21a1f45e2fe9f5add6c4fb4f561.jpg
Prekjuče oko 17h je 4 prošlo,po 2 u suprotnim smerovima.Kao taksisti prolaze.
 
Kimi . Koliko će ova godina biti toplija u proseku na predhodne . I kako se meri ta dnevna prosečna ili godišnja prosečna temperatura . Minimalna jutarnja i najviša popodnevna pa prosek ? Ili ?. Mislim daje i godina sa najmanje jutarnje rose. Pošto sam golubar ovo je najvetrovitija godina do sada. Mislim na brzinu vetra veću od 5m/s i to na visinama od 100do 1500 m.
Ja radim golubarske prognoze i imaš pravo za vetar. Meri se i odredjuje čistom matematikom odnosno statistikom. Srednja dnevna T npr. sabereš izmerene T u 7, 14 i 21h i podeliš sa 3 npr, mesečni zbir deliš sa brojem meseci i slično.
Nije ova godina toliko topla, jer su januar mart i april bili hladniji od proseka.

A šyo se tiče aviona, pa bar to smo 1000 puta rekli da je glupost. Takva putanja i frekvencija je posledica globalne situacije, letova iznad Ukrajine nema a i kompanije su obustavile letove ka Belorusiji i Rusiji.
 
Pa onda bi bas trebalo da je obrnuto.
Iznad Ukr. i Rus. manje aviona, manje zagadjenje vazduha, manje cestica oko kojih se vlaga kondenzuje trebalo bi i da je manje kise.
 
Napisah ranije da se "predah" očekuje od srede 10. avgusta...Ipak je to sada utorak...lagani pad temp. i česti popodnevni pljuskovi do četvrtka.Dakle 3 dana dobre nestabilnosti doneće kišu i na žalost ponegde i grad.Nemojte se pitati za šta je sada potrebna kiša...i pored razumevanja o totalnoj propasti i šteti od suše, KIŠA JE POTREBNA UVEK.Na područjima gde je velika suša, osim gubitka na usevima, tu su i ogromne pukotine koje treba voda zatvoriti, a o kruženju vode u prirodi ne bih da palamudim ovde.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh