Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece se ove dve za redom lose tako lako zaboraviti,bice zajtivanja u bankama do grla,da se premosti,trebace sledeca rodna da vrati dugove koje ce ove dve napraviti

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Da...Lose u p.m
Pogotovo 2021.
Proizvodjacka cena kukuruza 20 dinara.Ko je bio pametan i imao,prodao na 39 pocetkom marta.
Mnogo lose.Nece biti za nove traktore.Aute,letovanja.
20 dana posla 4 meseca kukumakanja na forumu.
KAkve su Vam onda dobre godine ako je rod 2021 i njegova prodaja od 33-39 din losa.
Odma se prebacili na ovogodisnje inpute koji su astronomski i neki su zeleli kukuruz i po 50+ dinara.Videcemo cenu zita dogodine,pa ako bude ispod 40,onda je opravdano kukanje.

Ovaj forum cini 90% ratara iz Vojvodine i samo kukumacete kao tetke po ceo dan sto nema kise.
Gde su vam ti kanali,podzemne vode,bunari,pumpe.Treba nesto i uloziti,a ne samo "pogledati" u nebo...I u Kimija.
 
Što postavljaš pitanje kako je neki kukuruz napravio klipove sigurno od onih kiša od po 2-3 litre koje ti neračunaš u kišu.
Prdis malo i ti druze moj!
Napisao sam neke klipove sto u prevodu znaci nedovoljno dobro do sasvim loseg.
Uostalom ako si pogledao slike koje sam postavio mozes lako da vidis razliku izmedju mog i tvog kukuruza.
Racunica je takva da te litre su mogle izgurati samo do takvog kukuruza kao sto je na slikama.
 
Da...Lose u p.m
Pogotovo 2021.
Proizvodjacka cena kukuruza 20 dinara.Ko je bio pametan i imao,prodao na 39 pocetkom marta.
Mnogo lose.Nece biti za nove traktore.Aute,letovanja.
20 dana posla 4 meseca kukumakanja na forumu.
KAkve su Vam onda dobre godine ako je rod 2021 i njegova prodaja od 33-39 din losa.
Odma se prebacili na ovogodisnje inpute koji su astronomski i neki su zeleli kukuruz i po 50+ dinara.Videcemo cenu zita dogodine,pa ako bude ispod 40,onda je opravdano kukanje.

Ovaj forum cini 90% ratara iz Vojvodine i samo kukumacete kao tetke po ceo dan sto nema kise.
Gde su vam ti kanali,podzemne vode,bunari,pumpe.Treba nesto i uloziti,a ne samo "pogledati" u nebo...I u Kimija
Jel se ti baviš poljuprivredom.Ti znaš šta treba ,a mi neznamo.
 
Kiraj, hm, meni to dođe nekako neverovatno na prvu loptu. Nije li dostupnija kiša koja bi padala kada je najpotrebnija (maj, jun) od nekakvih rezervi ko zna odakle zimskih. Kukuruz nije biljka koja ima neki mnogo dubok korenov sistem.

Sveukupno u paketu bilo kako bilo što Paor reče jedna loša i crna godina u žitnici, a pogotovo što je takva ispala sad u ovakvim okolnostima u svetu. Sve što je moglo da pođe po zlu maltene, moglo je....
....zato su delovi Ukrajine, Belorusije i zapadne Rusije nakisli da se useru, ne pamtim kišniju godinu tamo, moraće podaci da rade.

Panorama mog sela, pogled na pitomiji severni deo i planinu Gledić:

novoselozapadnomoravsko.jpg
 
Kimi .2010 je kod nas bila izuzetno kišna .(oko 1300 litara) Sve je plivalo i početkom 2011.Morali smo da kopamo razne "kanaliće " kako bi nadzemnu vodu odveli sa njiva do sisavaca pa u DTD.Iljevo (deo atara) nema kanala pošto je najviša zemlja pa je ta njiva morala da čeka prirodno isušenje.Inače kukuruz ima baš jak koren
d98f6d5a4e9a6114f74cae7f402e97ed.jpg
 
Ја сам чуо да кукуруз иде и до пет метара у дубину... Ви то боље знате...
 
Da...Lose u p.m
Pogotovo 2021.
Proizvodjacka cena kukuruza 20 dinara.Ko je bio pametan i imao,prodao na 39 pocetkom marta.
Mnogo lose.Nece biti za nove traktore.Aute,letovanja.
20 dana posla 4 meseca kukumakanja na forumu.
KAkve su Vam onda dobre godine ako je rod 2021 i njegova prodaja od 33-39 din losa.
Odma se prebacili na ovogodisnje inpute koji su astronomski i neki su zeleli kukuruz i po 50+ dinara.Videcemo cenu zita dogodine,pa ako bude ispod 40,onda je opravdano kukanje.

Ovaj forum cini 90% ratara iz Vojvodine i samo kukumacete kao tetke po ceo dan sto nema kise.
Gde su vam ti kanali,podzemne vode,bunari,pumpe.Treba nesto i uloziti,a ne samo "pogledati" u nebo...I u Kimija.
Napisi prvo iz kog si mesta pa onda komentarisi.
 
Kiraj, hvala na odgovoru. Eto, i te dileme smo rešili šta kukuruzu veću igru igra. :D

Dragi moj Matiću, naravno, mada i ja imam kukuruz isto pa nisam viđao nikad korenje dublje od 2 metra. Kakvih sve korenovih sistema u prirodi ima nije to ništa toliko duboko, mada naravno razlika koja može postojati u dostupnoj vlagi tu i na tlu može biti ogromna (što već Kiraj spomenu).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh