Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bogami od nedelje neki su spremni za siliranje pa da se napuni bar burag

sremac a sad sedis u terasi a onda u kombajnu,haos je a u subotu kazu najgore 40-41
meni je moj pokazivao 47.3 ali sonda je direktno na suncu
 
Napolju je nedao Bog da uvatiš za neki metal, odma ostaješ žigosan...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
bogami od nedelje neki su spremni za siliranje pa da se napuni bar burag

sremac a sad sedis u terasi a onda u kombajnu,haos je a u subotu kazu najgore 40-41
meni je moj pokazivao 47.3 ali sonda je direktno na suncu
https://postimg.cc/vc1rfr3Q]bbcode img[/url]
Svuda me ima samo ne na terasi ili u kući pod klimom... 😊
Supruga treba da, se porodi za mesec dana pa sam dao gasa, posla imam preko glave, i kapija, i kombajn, i traktor itd, itd...
 
Pa zbog niske vlage Ljusha. Kad je vlaga niska, brži i nagliji je pad T sa zalaskom Sunca. A i uostalom, već je od maksimalnog položaja Sunca dan okratio za skoro sat.
Meni kao mlađem od svih ostalih verovatno nimalo ne smeta, čak nikad ne bih rekao da je baš tolko toplo. Kao što rekoh, znoj odnosno sva voda isparava sa kože pa imaš osećaj kao da ti se koža greje pod nekom lampom.
 
mozda je kod vas prijatnije sada ali ovde gore razbija
znam samo da ne daj boze da sad moram bacati bale po ovoj temperaturi i sto smo sklonili svu slamu pa i lucerku prosle nedelje
i gotovo da u jednom delu subotice u proteklih nedelju,dve dana bilo bar 4-5 pozara
i znam da stokai pije nenormalno vise vode ova tri dana nego naprimer za vreme zetve kada je navodno po vama bilo toplije
 
niko ni ne spominje topljenje vec da je jednostavno od utorka haos sa temperaturom koja ce trajati bar do ponedeljka po prognozi
 
Prošle godine isto je bilo vruće ,možda još gore nego sada.Kada je pala kiša ?
 
Pala je u par dana oko 17 Jula oko 100 l u 2-3 dana i bila je spas za soju da je izgura na nekih 1000-1300 kg/kj
Da nije padala imali bismo isti scenario kao i sad i soje do 100-200 kg/kj i to ako je i bude!
 
Nisam mislio na tu ,već posle nje kada su nastupili pakleni dani .Ona je spasila mnoge useve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh