Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sklonili i to malo kiše najavljene za sredu-četvrtak...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ја сам у уторак ишао за Зрењанин како се пређе Тиса као друга држава и временска зона. Кукурузи, соја, а и сунцокрет су капитулирали. Код нас се кукурузи још држе ту где је ономад пало од 40-70 литара. Сунцокрети исто лепо изгледају, једино соје полако обарају уши.
Nisi morao ići toliko daleko da vidiš bedu...dovoljno je bilo da dodješ do Palićevog salaša pa na dalje prema Kucuri.
 
2012. i 2017. Su nam došle glave, ali kako izgleda zaboravićemo mi te godine i pamtiti ovu bedu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Meni je 2012 bila jako teška, 2017 blaža a ova 2022 tek treba da da konačni sud.
Delimo misljenje..mada 2012 je bila veci problem zbog jako toplih noci u oplodnji(naravno i preko dana bese takodje vrelo)-tu je kukuruz stradao,dok padavine nisu ipak bile ovoliko dugo cekane kao ovog leta.ali cekamo jos...
 
Te 2012 je bilo 300 kg po kj kukuruza, al soje je bilo 1000 kg po kj, sad ce kukuruz i biti nesto al soje tesko
 
Secam se te godine smo usluzno vrsili i po 180-300 kila soje...nemate pojma kakvi su pogledi i reakcije ljudi bili kada sa tipa 5 kj u zmajevku iskipujes kao da se neko po*rao...
Mi smo kukuruza sa 3 jutra imali jednu kantu jupola...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
2012 smo imali kukuruz solidno ali je suncokret rodio baš dobro .Obarani su rekordi a cena odlična.Sada neće biti ni kukuruza a suncokret će mnoge razočarati .
Pogledajte koje su vlage po vojvodini .
 
Poslednja izmena:
Vlaga je dobra samo za narod. Bio sam pre podne do grada, 36 stepeni je bilo ali se moglo izdržati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh