Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nije to ni prirodno za naše uslove. To mu je što mu je komšo, ne kuva se ni prvi ni poslednji put. Rodiće on dobro, ne brinem ja za njega.

Sve ste sami rekli dragi moji vredni narode iz Banata (Lagano, Pexakp,Srdjan7). Lepo ste i uočili, sve je tu parametarski, sistem sa zapada u razvoju, sve...ali ja ne znam šta više jbeno treba da se desi da rupčaga popusti. Svaki živi pokušaj najave za onaj trougao se izjalovi. Svi se nadamo nečemu, bar suncokrete i soju da spasi. Sutra čak (iako to nikakve veze na kretanje oblaka na visini nema) neće biti ni gram košave pred promenu.
Што би рекли: "Видиш да прскају." Додуше, тада је реч била о корони али да се видети паралела, на оне трагове по небу мислим.
 
E to, al nesto mi se cini da mora da otvori neka kisa sa istoka, pa ce.posle i ove sa zapada da nadju put....samo te sa istoka nemaaa
 
Da, nekako se zaista stekne taj utisak, iako on apsolutno nikakvo uporište u atmosferskoj logici i statistici nema.Kao što zimski cikloni utabaju sebi ponekad stazu, to očigledno periodično može da traje i u toplom periodu...nego ajde sve to da je konstatno jedno strujanje, nego opet strujanja se pomalo i promene, ali rezultat opet ostane isti. Čudni su putevi atmosferski.
Ajde ako baš moram da radim kartu...mada zbog juga Banata zaista najradije ne bih. Naravno da je glavna nedoumica u kreiranju ove karte bio jug Banata. Za krajnji sever to već sve sigurnije i suvlje deluje, nevremena nekog neće ni biti izgleda i ako naiđe nešto biće ili sutra prepodne pa zakači rubno pogranično, ili u noći neka slabašna turica po prolasku fronta. Sva akcija se gura južnije, ispred fronta od oblačnosti koja bi se razvila na jugu i zapadu i onda tu od juga Srema uletela gore na severoistok, standardno promašujući Beograd.
Vojvodina-karta-4.png
 
Nevreme xd ,nevreme ? ?,e moj Maticu,kakav luksuz traziti samo kisu,kakva hrabrost !!,daj boze i nevreme i grad i sve ,samo da nesto pada ,ovoliko dugo bez istih ,da nista ne pada sa neba je sve samo ne normalno !!.Ali vi ce da pokisnete nemoj se sikiriki,vidi se na windy ,u zutoj zoni ste,a mi u plavoj xd ,plava znaci kur...od kise.
@Kimi Bez ljutnje druze,ali izbaci nas iz te ljubicaste zone,davao si nam mnogo nade i uvek se razocaramo,umori se covek od toga,vise nade nemam ni za sta.Znaci od zr desno 25 km ka rumuniji ,skrati ljubicast deo do samog zr ,tad ce karta imati sanse da bude puno preciznija.Do sada smo mi po karti uvek bili u ljubicastoj zoni,par puta si je crtao,ali od kise nista.
Kao sto kaze covek u onom video snimku ,banat pustara,polako,sigurno,bar veci deo njega.
 
Kolega glavu gore nisi jedini I kod nas je zlo na usevima nikad gore nije bilo pa sta sad moz 'idemo dalje...
 
Coci, da, od Kikine na sever znatno manje šanse za padavine.

Arkadije, ja napomenuh da je najgori jBanat (posebno jug) za prognozu. iz već veoma dobrih razloga Tu ću svakako imati poteškoća velikih, ali opet, struja je jugozapadna pa neka puzavica i uspe da se popne od Titela ka okolini Zrenjanina.
Čekamo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh