Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova slika me podseti da se pre xy godina žetva odvijala u prijatnim uslovima .Uglavnom su svi bili obučeni na dug rukav i pantalone .
290371537_549390566923821_4606242335967754199_n.jpg
 
Кирај, ово је негде у бившем ссср?
Nije bitno gde je .Sećam se da sam krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih bio džakaroš na 780 ,ponekad sam i vozio. Uglavnom smo imali nešto na dug rukav i pantalone.Bilo je i tada toplih dana ali sam lakše izdržao.
 
Kod mene u selu i danas danju ima starijih ljudi koji nose leti košulje dugih rukava. Moj pokojni deda je tek negde 90-ih godina počeo da nosi kratke rukave, a pantalone kratke nikad. Smatrao je da je to neprikladno za muškarca. Takodje nikad nigde bez šešira, šajkače ili kape.
Moj otac nije nikada nosio kratke pantalone. A čovek je bio 1945 godište, zaposlen trgovac.
 
Pa i ja mlad se secam mnogo prijatnijih godina,zimi snega kolko hoces,skijanje van sela sa nasipa,pa tamis zamrzne mozes ladno prelaziti preko njega,a da ne spominjem stajace vode oko sela,bare i slicno,igrali smo se na ledu samo tako... A koji kur.. .sad ,zima bez snega postala normalna pojava ,i ako padne nesto,otopi se ocas posla,tamis ako zamrzne,led bude debeo da izdrzi macku i nista teze lol....Godine su sve toplije i suvlje ,ne trebaju nam nikakve statistike i podaci neki da nas ubede u suprotno.
 
Baća znam, za.ebavam se, slamu koja nije kisla zovem živa, to je zlo i naopako sve se izvuče ispod goveda.
Suma sumarum 6-7 l palo. 😁
 
Da izržimo još danas i sutra do popodne i mirna Bačka posle za veći deo jula kako izgleda.

A sutra je izgledan i ozbiljniji sistem preko dobrog dela zemlje. Gledano ugrubo najlošije za sever stoji severozapad Bačke. Šta da kažem i da gledam za Banat (južni) kad tamo od aprila važe posebni pustinjski uslovi izgleda, sve suprotno bude od svakakve crtarije.
 
Kimi ja sam u južnom Banatu ti kažeš da su pustinjski uslovi a drugi kažu da svako malo kod mene pada kiša I ŠTA ĆEMO SAD?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh