Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro dragi moj Pidikanac, nećemo stalno jedno te isto.:D Ali nesumljivo je taj trougao ugrubo Pančevo-Vršac-Sečanj bez premca najgori. Ima još džepova (okolina Vrbasa uža) i delova u zapadnom sremu sa istom sudbinom.
 
Ima takvih područja još, potez izmedju Rume i Ìndjije(Zarkovac,Putinci)je stalno u deficitu sa padavinama.
 
Da izržimo još danas i sutra do popodne i mirna Bačka posle za veći deo jula kako izgleda.

A sutra je izgledan i ozbiljniji sistem preko dobrog dela zemlje. Gledano ugrubo najlošije za sever stoji severozapad Bačke. Šta da kažem i da gledam za Banat (južni) kad tamo od aprila važe posebni pustinjski uslovi izgleda, sve suprotno bude od svakakve crtarije.
Misliš ,mi da izdržimo ili biljke .Za neke biljke će biti kasno.
 
Poslednja izmena:
Pa i kod nas u prošlom talasu palo skoro 200l pa evo ga kukuruz uvrnuo listove.

Tako da džabe mu sve kad ne dobija redovno (kišu).
 
Pa normalno da će uvrne, greje ga u zenitu kao pod lonac, visoka T a i vlaga u nebesima. Uslovi kao na ekvatoru, samo što nema skoro svakodnevne kiše.

Kiraj, vala i jedni i drugi ( i čovek i biljke), visoko Sunce bre ne možeš mu pobeći nigde, a noći još kratke, izračivanje slabo...da, za neke jeste pokasno ali ima još nade da se bar nešto izvuče.
 
Ima jos neke sanse za kukuruz na dobrim zemljama da se izvuce, ali mora u narednom periodu da budu nize temp za 10 stepeni, i da krene redovno da ga zaliva ovaj od gore na svakih nedelju dana 20 litara...
 
Banat sad odmah da padne 100 litara,ne verujem da moze da se izvuce kukuruz...dani su pustinja,noci bez znacajnijeg zahladjenja...nisam optimista.
 
Sutra Dan D po svemu sudeći, energije ima fest. Samo je pitanje da li će izdržati ili će se i kao prethodnih 2 meseca ispadati dok dođe do J. Banata
 
Ove godine sve sto je doslo iz hrvatske i madjarske je zaobislo banat, rumunki nema nikako. Te kise za zapada kao da unisti Tisa i Fruska gora, nikako da dobace do nas. Skroz neka izopacena situacija, kao da neko rasteruje kisu iznad nas....
 
Да л' вас је јутрос закачило оно краткотрајно прскање?

Онај твој кукуруз у нашем атару би требало да је добио освежење-
 
Pa nije to ni prirodno za naše uslove. To mu je što mu je komšo, ne kuva se ni prvi ni poslednji put. Rodiće on dobro, ne brinem ja za njega.

Sve ste sami rekli dragi moji vredni narode iz Banata (Lagano, Pexakp,Srdjan7). Lepo ste i uočili, sve je tu parametarski, sistem sa zapada u razvoju, sve...ali ja ne znam šta više jbeno treba da se desi da rupčaga popusti. Svaki živi pokušaj najave za onaj trougao se izjalovi. Svi se nadamo nečemu, bar suncokrete i soju da spasi. Sutra čak (iako to nikakve veze na kretanje oblaka na visini nema) neće biti ni gram košave pred promenu.
 
Pa nije to ni prirodno za naše uslove. To mu je što mu je komšo, ne kuva se ni prvi ni poslednji put..........................................
Komsija resio sam da idem u susret tim klimatskim promenama ( tropska leta i zime bez snega ) pa sam ove god. probno

zasejao i ovu kulturu . . .


bice ::novac:: ko kise :haha:
 
Ево за чланове у том делу баната, чо'ек објаснио.
И мала дигресија подсећа ме на бившег агномома у фирми. И он форсирао голф двојке, носао висак и користио неке "упитне" методе у обради земље и сетви.
Имао резултате и на крају добио отказ због неких **greška, мислим да се још тужи са фирмом.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh