Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros ustali u 4 da kopamo soju. Grmi sijeva na sve strane. Oblak ogroman koliko god pogled seze lijevo i desno oblacno. Mislim se u sebi hajd nas sad zaobidji ako mozes. I zaobidje nas dobili smo litar kise po kvadratu.
 
Da ne zaboravim.
Hteo sam da te pitam kako ti semenska lucerka izdržava ovu sušu.
Kod mene jedna njiva ,kao da se suši i stablo .Cvetne grane su sitne ,jednom rečju ,gadno izgleda.
Isto, otpali su donji listovi ostalo samo gore. Slabo se razbokorila jer joj zadnja kisa bila oko Uskrsa a prvi otkos pao oko 10.05 tako da mislim da je trebalo jos ranije kositi dok je bilo jos lepe vlage lepse bi krenula, moja teorija ne mora da znaci da sam u pravu. Tretirao sam 2x od kontarinije i bolesti, odradio sve kako treba ostalo je u Bozjim rukama.

Mlada jesenas sejana krenula silno, prvi otkos uradjen kad i matora i posle je stala na velicinu pivske flase i gotovo, prekosena je! A da je bilo kako treba trebala je ici redovno u semensu kao i matora. Sad je ni ne obilazim jer mozda je pocela i da se susi a to nebih voleo da gledam. Tako da 15kj otpisamo mlade lucerke za ovu godinu.
 
Kući kod mene 19 lit na placu gde su mašine (1km dalje) 32lit i atar jedno 2/3 pokisao dobro ostalo onako do ništa, još ja išao do kraj betona u atar jedno 1500m i vidim zapušilo ga ljudcki e reko super da konačno i tamo pokisne kad ono ćorak i još kad sam se vraćao od Srbobrana ka Turiji autom sašije grom na jedno 4-5m od mene kao bomba, zamalo da bude šinko ukopavaj se.
 
Kući kod mene 19 lit na placu gde su mašine (1km dalje) 32lit i atar jedno 2/3 pokisao dobro ostalo onako do ništa, još ja išao do kraj betona u atar jedno 1500m i vidim zapušilo ga ljudcki e reko super da konačno i tamo pokisne kad ono ćorak i još kad sam se vraćao od Srbobrana ka Turiji autom sašije grom na jedno 4-5m od mene kao bomba, zamalo da bude šinko ukopavaj se.
opomena sto si onomad merko komsinicu :ppozdrav: ;)
 
Kući kod mene 19 lit na placu gde su mašine (1km dalje) 32lit i atar jedno 2/3 pokisao dobro ostalo onako do ništa, još ja išao do kraj betona u atar jedno 1500m i vidim zapušilo ga ljudcki e reko super da konačno i tamo pokisne kad ono ćorak i još kad sam se vraćao od Srbobrana ka Turiji autom sašije grom na jedno 4-5m od mene kao bomba, zamalo da bude šinko ukopavaj se.
Znaci opet do cuprijice I dola a od cuprijice corak I tako vec koju godinu unazad...Jel znas.mozda kakvo je stanje bilo na drumu I onamo atarom
 
Ovi ne mogu da se povataju za od srede. Jedan dan stoji 4 dana dobre kiše, sutra nema ništa. Juče pokazivali od srede svaki dan 15-20 litara, evo sad stoji za sredu 0,1 litra i to je to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Italija mahom navodnjava sve…
Знам,зато сам и поставио,код њих је свака друга њива под наводњавањем.Зато је и толико низак ниво ријека,кад се крене од Трста па до Торина или Кома,где год се окренеш тифон се окреће.
 
@Miki44
Obornjača nije Bečejski atar pripada Molu i Adi.
Petrovo Selo jeste, ali i to je obod atara kada se gleda celina.
Sam centralni gornji deo Bečejskog atara koji je i najveći je dobio tih 5-6 litara i manje.
 
To sto ti nazivas sranje mi bi ovde nazvali pomoz Bog! Al bi se obradovali kao majmuni na bananu 😂 Kod nas ce ovo tamo na jesen da mozemo orati spokojno 😂🤣
IMG-20220703-114849.jpg
IMG-20220703-114912.jpg

Bog pomogo !
 
Kimi daj nam neku prognozu za naredne dane :) svaki cas sve manje sanse za kisu koju su prognozirali od utorka do petka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh