Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Упоређење између радара и стварног стања !

4347aba8b39babed6f37c7471691d111.jpg
cf32a385875622796d066d84b78bb6c7.jpg
 
Iznenađujućih 12 litara....
Vi koje ovo promašilo, (kao mene ona prethodna "kiša" ) više sreće u drugoj polovini naredne sedmice, sledeća " mogućnost" nastupa tek tada....
JBT-e , otimamo se za kišu !!!!! 🤕
Vrati mi oblak, to je moj oblak , vidiš da ide ka meni , meni treba više nego tebi !!!!!!!! 🙃
 
Mislim da si ozbiljan čovek pa ti neću odbrusiti .Ja sam 22 km od Kikinde .
Plus prinosi pšenice u vašem okruženju sve govore.Napiši prinos .
Kiraj nisam imao nameru da te uvredim, mozda nisam ispratio litrazu u Basaidu ali znam da je Kikinda najvise dobila pa sam mislio da ste i u Basaidu imali solidnu kisu jer ste blizu!👍
Zato mi je bio cudan izraz Vukojebina za vas region!
Sto se psenice tice, reci cu ti da sam prezadovoljan prema tome sto sam ocekivao i da nisu bas sve psenice bile idealne kod nas. Nisam sam u selu i bilo je dosta njih sa odlicnim prinosima.
Mislim da sam potrefio nesto u odnosu na neke druge sugradjane a to je mozda rok setve, priprema zemljista i setva u vlaznom, pravovremeno djubrenje iz dva puta koje sam radio neposredno pred neku kisicu sto znam mnoge da nisu to primenili, pa sorta (Sofru) koja mi se pokazala izuzetno dobro u odnosu na neke druge i mozda jos neke stvari.
Sto se tice Mjskih kisa pa do danasnjeg dana mislim da je suludo pricati koju smo kolicinu imali.
 
Bukvalno su se oblaci razišli na granici našeg atara.Kada je prešla Tisu mislio sam stiže do nas ali se zaglavila na kanalu DTD.
 
Prema Tisi vise, nadam se da je stigla i do DTD, mada mislim da je tamo bila slaba ili nista od kise.
 
Poslednja izmena:
Kod nas vec sada 32C i naravno vetar. Suncokreti su posteno klonuli,kao da su vrelom vodom okupani,a kukuruzi otpisani vec.
 
Gfs model je imao kisu u najavi ali u manjoj kolicini,govorim kod mene jugoistocni Srijem .Zanimljivo je da taj Gfs model dosta dobro pogadja te pljuskove .Gledam Freemeteo .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh