Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Košava tera glavninu vreline u Slavoniju i na zapad Balkana. Smiriće se već koliko večeras ili u toku noći.

Tamo gde je suvo (dobar deo Banata, pre svega južni) nema ni šta da uništi jer površinske vlage ionako nema.
 
Po meni, ovde u inđiji ovo nije vreo vetar... U kabini traktora sa otvorenim vratima može se reći da mi je prijatno, puno bolje nego juče kad nije bilo daška vetra, i hteo sam da crknem..
 
Pa to je ono večno pitanje dok koga dođemo. Je li bolje biti biljkama i čoveku prijatnije, da bude niža vlaga uz vetar ali dodatno viša T, ili pak zapara, kad vlaga amortizuje malo maksimalne temperature ali je zato mnogo nepodnošljivije i daje rosu biljkama u toku noći i jutra...
 
Košava tera glavninu vreline u Slavoniju i na zapad Balkana. Smiriće se već koliko večeras ili u toku noći.

Tamo gde je suvo (dobar deo Banata, pre svega južni) nema ni šta da uništi jer površinske vlage ionako nema.
Pozdrav Kimi..hoce biti nekih desavanja za vikend (Srbobran,Radicevic)? 😁
 
Itekako ima jos da se unisti,kukuruz u fazi metlicenja i oplodnje vreo vetar onemogucava oplodnju
Bas mi je zao vas sto ste dobili kise vi se jos brinete oko vremenskih prilika .Mi se vise ne nerviramo kod nas od setve je palo 36 litara iz ko zna koliko puta tako da se vise ne nerviramo.
 
Bas mi je zao vas sto ste dobili kise vi se jos brinete oko vremenskih prilika .Mi se vise ne nerviramo kod nas od setve je palo 36 litara iz ko zna koliko puta tako da se vise ne nerviramo.
Čujem li ja ljubomoru u ovom postu? A misliš li ti da bi svi ostali trebali da istarupiraju svoje kukuruze u znak solidarnosti sa vama kojima je suša uništila kukuruz?
 
Čujem li ja ljubomoru u ovom postu? A misliš li ti da bi svi ostali trebali da istarupiraju svoje kukuruze u znak solidarnosti sa vama kojima je suša uništila kukuruz?
Haha, nemoj tako. Svakom je svoja muka najveca, ne zivi niko od komsijskog roda nego od svog. Treba imati i malo razumevanja za predele gde je katastrofa susa....
 
Haha, nemoj tako. Svakom je svoja muka najveca, ne zivi niko od komsijskog roda nego od svog. Treba imati i malo razumevanja za predele gde je katastrofa susa....
Kolega Dolovac brine o svom kukuruzu kakva će biti oplodnja sa ovim toplim vetrom. Pa nije Dolovac kriv što nekima kukuruz nije ni dobacio do oplodnje zbog suše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh