Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imaš pravo Kiraj naravno.
Da maksimum je bio tu okolo Novog Sada i Inđije, zaokruženih 35, drugde 31-34. Srećom neće više bitno rasti, ostaće oko te vrednosti ali još tri takva dana. U subotu već svežije na severu za 6-7 stepeni.
Čika Lazo, impozantan oblak ali deluje da više udara na Rtanj jer je strujanje sever-jug.
 
35 samo?
Pa mi smo ovde onda rekorderi, u 2 sata bilo 38.
d3c91aa9e08d791fc0c8952a4fc770c8.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ali ta na suncu je i bitna ,mi kad nekad nesto radimo uglavnom je na suncu,biljke,tj usevi svi su na suncu ,to u ladovini nam je korisno ako smo negde u kaficu na terasi pod suncobranima i onim rasprskivacima da nas osvezava,tad 38-40c na suncu ne deluje mnogo.
 
Arkadije, naravno, pisali smo milion puta o tome. Zna se zašto je bitna meteorološka temperatura i zašto se to tako meri, jer samo tako se izmeri stvarna sirova T vazduha koja uopšte nije zavisna od uslova sredine i drugih faktora (vlaga, vetar i slično).
Senzor na kolima kod desnog retrovizora ostavljenim od jutra na Suncu je već malo pre 12 pokazivao 40. Prošle godine na balkonskoj terasi kuće sa zastakljenom ogradom koja je osunčana ceo dan sam merio u nivou pločica preko 55 stepeni, ali to nije stvarna temperatura. Na celodnevnim osunčanim njivama je svakkao toplije, ali ne toliko (ne više od 4-5 stepeni) kao gradski beton i asfalt koji zna biti po 10-15 stepeni topliji.
 
Poslednja izmena:
Samo što je senzor na takvom mestu da nikad na njega ne sija sunce i nije pod nadstrešnicom.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nema to veze, on nije imun na latentnu toplotu susednih objekata koji isijavaju. Samo podrum bi ga spasio. Dobro znam veruj mi o čemu pričam, da izvadim iz zaklona drvenog svoje stanice termometar i stavim ga u celodnevni hlad bilo čega svejedno će automatski pokazati 2-3 stepena više bar. To je prosto tako. Možda bi se tako ne bi pokazao baš neki ultrakvalitetan termometar i njegov senzor, ali takav košta 100 plus evra samo termometar.
 
Kimi bogami nije nas promasilo. Izgleda da je bilo i grada u selima oko Tupiznice. Videcu kasnije. I dalje pljusti uz nenormalan vetar.
- Evo sad mi javlja drugar u njegovom selu zavrsena berba voca.
 
Poslednja izmena:
Moje selo je u podnozju Tupiznice. Cekam da se smiri malo posto i dalje pljusti pa idem da vidim kakva je situacija gore.
 
Ali ta na suncu je i bitna ,mi kad nekad nesto radimo uglavnom je na suncu,biljke,tj usevi svi su na suncu ,to u ladovini nam je korisno ako smo negde u kaficu na terasi pod suncobranima i onim rasprskivacima da nas osvezava,tad 38-40c na suncu ne deluje mnogo.
Vala potpisujem.
Radim na železnici , kad se usija sina i tucanik oko nje bude kao u sacu .
Šta me briga koliko je u ladu , meni je bitna temperatura u radu . ( Pozicija gde se radi )
S tim u vezi postoji i stručni izraz šinska temperatura koloseka ali da ne idemo mnogo u off . . .
 
Danas je kod nas sredinom dana jedno 2-3 sata bilo oblacno. Pricam o temp. koje pokazuje kombajn. U 13h je pokazivao 36 stepeni i otprilike u to vreme su poceli da nailaze oblaci ( jalovi ) i temp. je pala do 29 stepeni. Posle 3 sata su nestali oblaci i temp. se vratila do 33 stepena.
 
Da ne zamere Juki, komšije Stevan i Miloica i ostali, ništa ja ne želim da kažem loše. Nije sigurno lepo bilo kome raditi ili na pruzi, na građevini, čitati struju po selu ili biti u kombajnu. Ja samo moram da branim šta je stvarna (meteološka) temperatura samog vazduha, bez uticaja površi na tlu , jer se ona tako meri baš iz razloga što nije isto 35 u Atakami, Sankt Petezbrugu, Torinu, Kazablanci, Sidneju ili Montrealu. Nimalo nije isto, jer uslovi sredine i ostalih meteoroloških činioca apsolutno nisu isti pri takvoj temperaturi. Još kad bi tu bila uključena subjektivna (čovečija temperatura koju on oseća) pa to bi prava papazjanija nastala u podacima, nijedna prognoza čak ni stabilnog vremena ne bi mogla da se ubode. Niti želim da obeshrabrim Caco-a, daleko do toga, baš mi je drago da ima svoju stanicu, to je baš lepo.
@Cici pa najrealniju temperaturu je imao baš kada i očekujemo, kad je noć, kad se zaoblači ili Sunce padne ispod velikog azimutnog ugla u najtoplijem delu dana (van perioda 11-16h)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh