Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Matiću dobro ti ide humor, ne zakaže nikad.

Dragi moj Pidikanac, nauka nauka i samo nauka i dokazi, manje priča i verovanja.

Eh lepog li EC-a jutros…

Elem, eto stade vetar (fen). Bar on neće praviti dodatne probleme. Ima ga još malo na jugu Banata ali prestaće i tamo.
 
Kako dani prolaze sve najave koje su bile prvo za cetvrtak (danas) pa i one za vikend su ukinute.. ili su jako male sanse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druže mene ni jedan jedini put nisi čuo da kukam ili da se žalim niti ću. Samo se pitam koliko ste poboljšali situaciju kukanjem? Ili želiš da svi ostali ćute u ovoj temi dok ćete vi samo pričati o 2012,2017,2021,2022.?
Moli se da nemas potrebe za kukanjem inace da stvarno znas kakva je situacija ovde ili na jos par mesta budi siguran da bi kukao. A opet postoji neka veca razlika izmedju onih koji zive iskljucivo od ovog posla i ovih drugih koji rade par ha iz zajebvancije dok imaju druga primanja.
Nije vas ni jedna kisa zaobisla i pored toga je cesto padala a kolicina nije bila zanemarljva pa se uplasi Dolovac za vrucine jer vidis kod njega pocinje oplodnja.
Kad sit oseti glad teze mu ispadne nego gladnom jer taj je vec navikao i zna kakav je to osecaj.
 
Matiću dobro ti ide humor, ne zakaže nikad.

Dragi moj Pidikanac, nauka nauka i samo nauka i dokazi, manje priča i verovanja.

Eh lepog li EC-a jutros…

Elem, eto stade vetar (fen). Bar on neće praviti dodatne probleme. Ima ga još malo na jugu Banata ali prestaće i tamo.
Kod nas još "hladi".Nije preterano jak ali konstantno duva.
 
Pero šta tačno ne valja kod mene dal to što ne kukam, što je kod mene padala kiša, što imam platu, ili što imam malo zemlje ili što prihvatam situaciju kakva jeste?
 
Popuštaće postepeno u Banatu svuda kako dan odmiče. Ali se zato modeli nameračili da će osvežavajući vetar uz osetan pad temperature od ovog nevremena koja će se razviti na jugozapadu izgurati aman do Vrbasa i Kikinde. Kakvog će pratećeg sistema uz taj vetar biti ostaje da se vidi.
 
Pero šta tačno ne valja kod mene dal to što ne kukam, što je kod mene padala kiša, što imam platu, ili što imam malo zemlje ili što prihvatam situaciju kakva jeste?
Aman sve je u redu Srdjane, situacija se mora prihvatiti onakvu kakva jeste, svi smo svesni da smo nemocni u promeni necega sto nikako nije do nas.
Samo sto ispadnete naivni i sebicni u nekim postovima kad omalovazavate druge regione gde vise skoro da nema spasa kukuruza a ubrzo ako nastavlja ovakvo vreme i suncokreta i soje.
Zato sam rekao da bi kukao iz sve snage da si u takvoj poziciji, ali posto nis-i-te nemate osecaj za druge.
 
Peet znaš šta je problem, što kad god neko drugi napiše ti i Arkadije odmah skačete u koštac, pa zato ljudi odreaguju tako... Jasno je meni da, ste nagrabusili, al nismo mi ostali krivi što smo dobili kiše više od vas, ko da mi tu nešto možemo birati... Kapiram I dolovca, i ja sam Lane dobio sve I jednu kišu, i oluju, i Šupa mi odletela, al nisam dobio onu ne manje bitnu u oplodnji... I sad epilog bio da moj kukuruz ko Gora visok i zelen, i tvoj nizak i sparušen dali isti rod, tako da s pravom se svi sekiraju sad za oplodnju u ovoj vrućini...
I neka, nek se kuka, pa šta ćeš kad je muka, gledaš sa strane, sekiraš a ništa mu ne možeš...
 
Kimi to neko nevreme najavljuju do Vrbasa? Ovde gori vazduh. Kiše nije bilo ka zapadu Vrbasa uopšte. Izgleda da sam nešto propustio u vezi promene temp. Jer na acc weather stoji vrelina u nedogled.
 
Mi sa pšenicom najgore prošli a kako je krenulo i dalje vodimo. Možda da se uključimo u kuknjavu?
 
Ne verujem da ste najgore prošli sa pšenicom ,slični smo .Otvorio sam ja 2017 godine temu ,kukanje za kišom .
 
F.E.A.R. prizemni vetar i prijatno osveženje se daju da doguraju do tu, pljusak možda ali pre bi se reklo opet istočnije ka Srbobranu. Petak će opet biti jako topao, dok će vikend u Vrbasu biti malo svežiji uz severac. Ponedeljak i utorak se toplota navraća, a onda od srede bi konačno prvo na severu došao kraj. I usudio bih se reći po sinoptici sistema (negledano za padavine) da bi od tog zahlađenja sigurno do polovine jula bilo znatno prijatnije.
 
Peet znaš šta je problem, što kad god neko drugi napiše ti i Arkadije odmah skačete u koštac, pa zato ljudi odreaguju tako... Jasno je meni da, ste nagrabusili, al nismo mi ostali krivi što smo dobili kiše više od vas, ko da mi tu nešto možemo birati... Kapiram I dolovca, i ja sam Lane dobio sve I jednu kišu, i oluju, i Šupa mi odletela, al nisam dobio onu ne manje bitnu u oplodnji... I sad epilog bio da moj kukuruz ko Gora visok i zelen, i tvoj nizak i sparušen dali isti rod, tako da s pravom se svi sekiraju sad za oplodnju u ovoj vrućini...
I neka, nek se kuka, pa šta ćeš kad je muka, gledaš sa strane, sekiraš a ništa mu ne možeš...
Nikad nisam lose reagovao i nisam napadao nikog jer je imao vise padavina od mene, ali ne mogu preci preko toga kad kukaju ili su u problemu oni koji su pokisli i plus umereno po nekad podjebavaju!
 
Mi iz banata nemamo pravo na kuknjavu lepo je ministar saopstio prosek 8t/h psenice .jedino severni banat je stvarno zakinut 4t/h im je prosek.Njima priznajem pravo na kuknjavu ostalima samo izkuliram post.Jake prinose bez kise u datom trenutku ne prihvatam jedino neke vradzbine da su u pitanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh