Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u Donjem Svinjskom Sremu, dobili smo ozbiljnu kišu juče kako sam i napisao.
 
Iznad sela 5l i pala je do ulaza u selo ka Rumi,ali je zato atar ka Pecincima tradicinalno tukao led i tu je palo laganih 20+l. Poal atara nam je dobro pokislo pola niej dobili ni kapi.
 
Ej živote, neispravni džojstiku... Deo atara de mi je pšenica je dobio neku kišu, ne znam koliko, gde je kukuruz, a koji je ja mislim u oplodnji, nije..
 
Sto ?,jel stvarno mislis da bih isto kukao na kisu kao drugi ,da je nekim cudom imamo ovde u vukojebini ?.Kojom logikom smeta kisa u vrsidbi psenice kad ona donosi hiljade/desetine hiljade eura u prinosima suncokreta,soje,kukuruza,a koliko tacno ce da izgubite zbog losijeg hektolitra ?.
Ja mislim da je odgovor ono sto se stalno ponavlja po nekim temama,malo ko zna kako susa izgleda,jos mnogi ne shvataju koliko lose moze biti.Svaka cast kad imate taj luksuz da vam kisa smeta.
 
I to pretpostavljam flasa od litre,jer sve preko toga je samo blagi nedostatak padavina ?,dobro je znati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh