Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nakon duzeg vremena, konacno jedna prava kisa kod nas od jedno 20-30 litara.Bilo je nesto i oko 15 h. ali jako malo.
 
Moj deo atara u Surčinu dobio 27l iz drugog talasa, a severno od mene kilometar ka aerodromu deo atara dobio bar još dva puta ovoliko jer je toliko kiše bilo da je sve na autoputu bilo stalo... Sve tri trake zabole...
 
Pa nema tu neke velike stabilnosti u narednom periodu. Nismo mi pod nekim Bog zna kakvim anticiklon pa da sve zamre.

Ali je problem rast temperatura, kada je vruće traži se neka kapisla za aktiviranje postojeće nestabilnosti (front ili slično) da zapali fitilj neće to tako lako samo od sebe kao na T od danas (25-30).

Izbegavasmo oganj ali očigledno kad se nakani i navrze kad tad ne možeš mu pobeći. I ajde okej, umereniji modeli idu do 35, ali pojedini baš preteruju i sa 38na vrhuncu što je stvarno mnogo za kraj juna. Srećom ubacuju se neki frontići pa to ne bi potrajalo maksimalnom žestinom više od dva dana.
Dakle posle padavina sutra, mahom na istočnom sektoru zemlje ponedeljak i utorak stabilni, a sreda opet nestabilnija uz nevremena.

Evo karte grmljavina danas, najbolje se vidi ko je imao akciju. Jedino čudi da okolina Zrenjanina bliža nije pokupila više padavina prema ovome.
Moj komentar na ovu sliku je samo "Crni i precrnjeni Banat".
Screenshot-2022-06-26-003845.jpg
Juce 0 lit ,a vidi se i po grmljavinskoj karti da svinjski Srem i mi nismo dobili skoro nista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh