Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poređenje sa Etiopijom sam hteo da kažem " tamo se umire od gladi a ovde ne" a što se tiče uloga svi ulažemo a niko nema ugovor sa Bogom, naše je da ulažemo a da li će roditi to ne zavisi od nas. A što se tiče nerazumevanja tu grešiš
razum ja vas ali jedno je pisati a drugo to isto reći gledajući se oči u oči. 👍
 
Сада ишли по други трактор и приколице на њиву при окретању у стрњици заглави једва сам га нивом извукао. Иначе тај терен на којем смо косили припада Телечкој заравни ру баш мора добра киша 70+ литара да буде да би вода лежала по њивама. Било је и нешто ситно леда малкице се види по кукурузу док је на сунцукрет не мерљиво. Једино нисам гледао жито што ми остало на тој страни јели има избијених зрна. Иначи ово је било у задњи час хвала драгом Богу јесте да сам у први мах попиздео због жита али ко га шиша и онако му је никаква цена и принос. Сада су ми сунцокрет и кукуруз битнији.
 
Šupljak kod Ludošog jezera JI od Subotice 61l, Feketić pored Krivaje ravno 70l. E davno se tako nije ispadalo. To već nije infuzija nego pravi spas.

Pojas dakle Subotica pa ka Senti i Kikindi i tu severno od Srbobrana i Vrbasa je bilo baš veselo.

Ima šansi već sutra, pa ubrzo ja bih rekao i tamo u drugoj polovini sedmice.
E to malo severno kvari sreću, bukvalno 1 km razdaljine a padavine drastično različite (razlika 30-40 litara), naravno ja sam u onom pogrešnom delu atara. Al' nisam najgore prošao, kod drugara na krivini ka Sirigu svega 2l u kišomeru.
Inače, iz jednog naknadnog oblaka je palo još 1,5l pa je konačni bilans za danas (u mom dvorištu) 13,5l.

Mart 2022:

31.03. ---- 1

April 2022:

01.04. ---- 1
02.04. ---- 3
10.04. ---- 6
22.04. ---- 13
23.04. ---- 1
26.04. ---- 4
27.04. ---- 5
28.04. ---- 2

Maj 2022:

10.05. ---- 2,5
17.05. ---- 3
18.05. ---- 2
22.05. ---- 1
26.05. ---- 5
28.05. ---- 9
30.05. ---- 3
31.05. ---- 4

Jun 2022:

08.06. ---- 2
10.06. ---- 2
17.06. ---- 2
23.06. ---- 9
25.06. ---- 13,5
 
Kod mene nista, danas bilo nekih oblaka ali sve promasilo podrucje gde su mi njive
U prvoj dekadi juna bilo je oko 50L ali posle nista, ne bude li nekih iznenada padavina nadrljacemo posteno jer bas velike vrucine se najavljuju u narednih 15 dana
 
Znaci bolji si od nas. Ovde nemerljiva kolicina, 100 kapi na staklu od kombajna. Opet na ovaj pojas severno od Vrsca ne mogu da naidju oblaci. Zbog necega stalno taj deo izostane. Nemoguce da je slucajnost. Nesto sigurno izaziva da oblaci ne idu u ovaj deo.
0.03 litre danas...samo vrsidbu prekinuli...bem ti i Banat,i vetar,i Karpate i onog ko nas naseli ovde.nije nemac dzabe ovde pasnjake drzao.
 
@Kimi
Koliko otprilike sad traje pauza sa padavinama? Mi smo loše prošli u zadnje vreme sa kišom. Bilo je nešto,ali uglavnom malo i zaobilazila nas samo tako...
 
Pa nema tu neke velike stabilnosti u narednom periodu. Nismo mi pod nekim Bog zna kakvim anticiklon pa da sve zamre.

Ali je problem rast temperatura, kada je vruće traži se neka kapisla za aktiviranje postojeće nestabilnosti (front ili slično) da zapali fitilj neće to tako lako samo od sebe kao na T od danas (25-30).

Izbegavasmo oganj ali očigledno kad se nakani i navrze kad tad ne možeš mu pobeći. I ajde okej, umereniji modeli idu do 35, ali pojedini baš preteruju i sa 38na vrhuncu što je stvarno mnogo za kraj juna. Srećom ubacuju se neki frontići pa to ne bi potrajalo maksimalnom žestinom više od dva dana.
Dakle posle padavina sutra, mahom na istočnom sektoru zemlje ponedeljak i utorak stabilni, a sreda opet nestabilnija uz nevremena.

Evo karte grmljavina danas, najbolje se vidi ko je imao akciju. Jedino čudi da okolina Zrenjanina bliža nije pokupila više padavina prema ovome.
Moj komentar na ovu sliku je samo "Crni i precrnjeni Banat".
Screenshot-2022-06-26-003845.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh