Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas iz dva navrata palo 20 litara. Mislim da je deo atara dobio i vise. Svaka cast Kimi na pogodjenjoj prognozi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je zlata vredna. U dva navrata što kaže Matić, i to dobra kiša. Moram uzeti kisomer da bih detaljnije znao. A i kolega pre mene sto rece, da lakše pregura sledeću nedelju.
 
Od prošlogodišnje jeseni nije bilo ovakvih padavina od jednom.Iskreno nisam očekivao kišu jer su prognoze davale između 0,2 i 0,3l a kada je počeo kijamet sa ledom iznenadio sam se i jako obradovao.
 
Znaci bolji si od nas. Ovde nemerljiva kolicina, 100 kapi na staklu od kombajna. Opet na ovaj pojas severno od Vrsca ne mogu da naidju oblaci. Zbog necega stalno taj deo izostane. Nemoguce da je slucajnost. Nesto sigurno izaziva da oblaci ne idu u ovaj deo.
Vise ni ja ne mogu da verujem da je sve ovo slucajno. Aj i da nas jednom ili par puta promasi ali ovako nesto je za nepoverovati cak i otvorenim ocima gledati.
Pa zar svaki odraz, nebitno odakle dolazi da nas u potpunosti promasi???!!!
Pa vidiš taj "pametni" ceni i tri litra kiše ako padne svaki dar sa neba meni je ok jer poklonu se u zube ne gleda.Samo da napomenem da kod mene i dalje pada nije pljusak al natapa.
Srdjane druze, takvo sranje, uporediti Etiopiju sa nama nije ti uopste trebalo onda!
Bilo je mnogo glupo!
Druga stvar, da si pokiso onoliko koliko smo mi od 1 Maja pa do sada, siguran sam da ne bi filozofirao onako kako radis!
Posle toliko padavina koliko si imao do sad, lako mozes reci da bi bio zadovoljan sa par kapi a da pritom ne osetis zestinu suse koja vlada kod nas!
Razumem ja da slavina nije ni kod tebe a ni kod mene i da ne zavisi nista od nas ali u nekim postovima i ne samo tvojim, stice se utisak blagog podjebavanja a nesto i nije bas neka zajebvancija sa ulogom od nekoliko dobrih desetina hiljada evra!
Ti si moj drug i ne zelim s tobom voditi neke verbalne duele, ali malo vise pristojnosti i razumevanja za te neke bednike tamo negde ne tako daleko od tebe bilo bi pozeljno!👍
 
U selu 15lit i možda malo oko sela a veći deo atara pušiona (ka Sirigu i Temerinu), nemož da prebaci kanal DTD pa to ti je.
 
Šupljak kod Ludošog jezera JI od Subotice 61l, Feketić pored Krivaje ravno 70l. E davno se tako nije ispadalo. To već nije infuzija nego pravi spas.

Pojas dakle Subotica pa ka Senti i Kikindi i tu severno od Srbobrana i Vrbasa je bilo baš veselo.

Ima šansi već sutra, pa ubrzo ja bih rekao i tamo u drugoj polovini sedmice.
Koji delovi imaju šansu sutra i u drugoj polovini nedelje posto vidim da foreca i Norvezani ništa ne prikazuju za južnu Bačku? Za sl nedelju i 37 najavljuju.
 
Nema ništa lepše nego kada dobra kiša prekine žetvu, samo to se kod nas jako retko dešava.
Stari su govorili.... Kad prokisnu krstine bice kukuruza.
Kažu da je dobro kada kiša prekine žetvu....
Ova kiša od 40 pa negde i 60 litara što je pala ponegde, će napraviti OGROMNU razliku što se kukuruza tiče, u odnosu na nas sa 3-4 litre.......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Uvek je i bilo razlike jer kisa je presudni faktor, ali sit gladnom ne veruje pa tako i ovde na forumu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh