Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2,5 litre danas, sad nas dobar oblak promašuje za nekih kilometar.Neće pa neće.
 
За сад 8. Кажу у Кикинди око 40 а нема ни 10 км ваздушно.
 
Kaže mi komšija uz jutarnju kafu, " ti imaš samo baštu i malo jača kiša ima da ti polupa sav paradajz " a ja njemu , ti imaš dva plastenika i malo jača oluja ima da ih digne kod mene na ogradu . . .
Tako se smejemo kad oko 16:35 eto ti i jednog i drugog .....
75c065d2c91e0b86c8036e51447b8bc6.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Kod nas sija sunce, slepo crevo ove godine smo. Nece pa nece, nas pocepa led i onda nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isti slučaj i kod nas, ti oblaci iz Vrbasa su ipak otišli za dlaku severnije od kanala tako da se srednji deo našeg atara (sa severne strane) razbio od kiše, a tamo gde su mi njive (ka kanalu) jedva da je hvatalo. Ići ću kad prođe kiša u obilazak...
Sad sam čuo, 40+ litri u tom središnjem delu atara, skroz severni deo 30+ litara, malo severnije od sela takođe 30+ litri, u selu 12l, južni deo ka Sirigu posle radio stanice 0 litri. Tamo gde su mi njive ispod 10l, sad dal je 5 ili 8 nemam pojma...
 
Kod nas opet nista, po radaru ima kise ali otislo je opet juzno, neverovatno samo ,15 mm ceo jun, ovo je kraj sto se kukuruza tice, posle debakla psenice sledi fijasko sa kukuruzom, ne vredi kada neda onaj odozgo, kao da se udruzio sa ovima na vlasti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh