Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je verovati meteorolozima,ova godina ce biti losa za sve kulture. Predvidjaju da ce ovo leto biti jedno od najtoplijih leta,nadam se da grese.
 
Pricali smo mnogo puta a i meteorolozi se slazu da se to nikada ne moze znati.

Ali da je situacija kriticna, jeste. Bar kod mene. Skamenila se zemlja. Prskao sam juce soju i poskakuje traktor i grane prskalice kao da po kamenju vozim.
 
Očekuje se svakako opet dugoživeći padavinski sistem, ali će jačina razvoja ipak biti manja. Naravno, koga pogodi jača jezgrica imaće više litara i po malo grada možda, ali više u vidu nekog zrnca, nije za očekivati neko nevreme baš.
Ovoga puta, pošto dominatno prilazi iz Slavonije mišljenja sam da će otići nešto južnije glavna trasa, iako je strujanje u principu isto (zapadno).

Vojvodina-karta-2.png
 
Poslednja izmena:
Očekuje se svakako opet dugoživeći padavinski sistem, ali će jačina razvoja ipak biti manja. Naravno, koga pogodi jača jezgrica imaće više litara i po malo grada možda, ali više u vidu nekog zrnca, nije za očekivati neko nevreme baš.
Ovoga puta, pošto dominatno prilazi iz Slavonije mišljenja sam da će otići nešto južnije glavna trasa, iako je strujanje u principu isto (zapadno).

Vojvodina-karta-2.png
Što ne napraviš mapu i za predele ispod Dunava i Save?
 
Očekuje se svakako opet dugoživeći padavinski sistem, ali će jačina razvoja ipak biti manja. Naravno, koga pogodi jača jezgrica imaće više litara i po malo grada možda, ali više u vidu nekog zrnca, nije za očekivati neko nevreme baš.
Ovoga puta, pošto dominatno prilazi iz Slavonije mišljenja sam da će otići nešto južnije glavna trasa, iako je strujanje u principu isto (zapadno).

Vojvodina-karta-2.png
Uff, kako li je lepa mapa! Preskakao bi i ovu najavljenu kisu za potpunu autonomiju! 😂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh