Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne vredi sad više išta gledati, samo radar, iako su za dobar deo Srema šanse još porasle malčice (isto za toliko smanjene za krajnji sever i severoistok zemlje)
Biće neka aktivacija i u Podrinju, ali to zbog zapadne struje da ako više zakači deo Mačve i nastavi možda dalje severom Šumadije ka Stigu. Nekako u glavi mi, kao po ovoj karti koju sam crtao, da će krajaajni jug Srema uz Savu (ispod Mitrovice, tamo ka Obrenovcu) i krajjnji jug Banata uz Dunav ostati u procepu.
Tako i jeste, razvoj u Podrinju, kači i deo Mačve i nadovezuje se na već ovu aktivnu liniju u Šumadiji.

Severniji deo čeka naravno bombu iz Podravine, mada će biti tu i dosta dodatnog razvoja ispred sistema koji će mu se priključivati. Padavine će biti reklo bi se iz dva talasa, dakle ta spomenuta bombica negde u drugom delu noći i uticaj na jutarnje sate, prepodnevne zavisno od regije Vojvodine (duže na istoku) a onda bi izgleda uveče i u noći na nedelju bilo još jedne ture, čini mi se primarno u južnoj polovini Vojvodine.

Biće Bečej, ali bez većih padavina. Mirban, za Obrenovac sam zasad pogodio rupu kao prstom u ....
 
Kako me zaobidje kisa, bukvalno za par kilometra, opasno je bilo, kacio nas rub ovog sistema sa juhora ali je produzio na dole, bilo je kise, videcu koliko, ali me bode ova bomba kod loznice, gadja pravo na nas za sada, hoce li istrajati pitanje je
 
A konacno i pada kisa.
Za ove sto brinu da li je, il nije. Evo jeste nesto.
Po mojoj proceni tu oko 5 l i ovog pljuska.
 
Maradik, vetrina šiba, kiša pada, struja nestaje.
Noć postala dan od grmljavine.
Screenshot-20220528-042739.png
 
Poslednja izmena:
Za ovu turu 8l uz vetar, nije dugo trajalo 10tak min.Kimi svaka ti cast, nacrtao si kartu bas se takoi odvijala situacija, barem koliko vidim po radaru...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh