Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paore imao si neke odraze uokolo, nemoguće da si ostavio suv skroz?
E ja moram da vidim nešto. Naime, podstaklo me ovo u slučaju mog dragog Peet-a...naime, kako je moguće da nema padavina maltene a radar davao na 15-ak minuta maltene crvenkast odraz iznad sela ali i atara. :oops: Meni je to nepojmljivo. Da greše za zelenu, plavu boju to u redu ali za preko žute e to već nije..
Ostojićevo (Čoka) 42 litra.
Napisaću detaljnije za naredne dane posle.
Evo gledam Peet i 2-3 udara munja iz pravca sela ka ataru detektovano, i opet ništa?
Potvrđujem ,1 l kišomeru kući,0 lit na voćnjaku 3 km južnije od sela .
 
Obišao sve, leda nije bilo. Vetar nije napravio štetu. Ukupno 23 litre. A na pojedinim mestima i preko 30 litara. Sve je živnulo, jer ovo do sad je bila pustinja.
https://i.postimg.cc/dQxRZg0g/IMG-20220526-092843.jpg
IMG-20220526-092843.jpg
 
Šta ste se uhvatili te temperature, pa nije prvi put pobogu da bude tako toplo (i da bude, nije još sigurno). Problem su nam padavine...

Izgleda vrlo sličan sistem (samo slabiji po žustrini i jačini razvoja) će se razviti na severu između petka i subote, takođe dugoživeći koji bi finom delu doneo nove padavine.
[/QUOTE/]

Da li je to opet samo za Vojvodinu, hoće li da kači Stig. Svaki izlaz Yr sve bedniji.
 
7 litara kaze kisomer. Toliko.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Kod nas u jednom delu atara ozbiljne štete od leda.... Pojedine parcele sa kukuruzom će najverovatnije morati da se presevaju, ali videćemo za par dana koliki procenat će se oporaviti.
Pšenice isto oštećene.
 
Ma tazbina dobila dobro (verovatno 15-20 litara), kažu bare okolo kuće. A šta li se tu kod tebe Talianu i Peet-a desilo, baš bih voleo da znam, tj. da sam bio tu. Gledam baš, Uzdin i RC Samoš 11 odnosno 12 litara, oni maltene tačno zapadno, severozapadno odakle je oblak i naišao? Neverovatno.

Nema još potpune sloge za sistem petak na subotu, ali deluje da bi se ovaj put Srem više ovajdio, tj. bio bi zakačen. Glavnica će opet iz dela Bačke u sektor Banata oko Kikinde.
Neko me pita za Stig, on bi bio na rubu toga petak na subotu, ali bi dobijao padavine kasnije kroz subotu, delom i nedelju i pon kako stvari stoje.
Biće onog ručnog rada opet od karte. :ROFLMAO:

Danas osvežilo baš lepo, idealno vreme.
 
Poslednja izmena:
Šta ste se uhvatili te temperature, pa nije prvi put pobogu da bude tako toplo (i da bude, nije još sigurno). Problem su nam padavine...

Izgleda vrlo sličan sistem (samo slabiji po žustrini i jačini razvoja) će se razviti na severu između petka i subote, takođe dugoživeći koji bi finom delu doneo nove padavine.
Temperature gore za psenicu.Dva toplotna udara u ovoj fazi i gotovo.Dzabe onda kisa.
 
Kod mene 5l. Samo par km nas je delilo od putanje jačeg oblaka, tako da je tek severni deo atara malo bolje prošao (12l), dok je južnije sve slabije bilo (ka Sirigu 3.5l).
 
Smesna situacija sa ovim padavinama po odredjenim lokalitetima.Glava stvar je da nas prognosticar mora da opravda svoju prognozu,ako promasi sudice mu se licna ako nastavi sa tim promasajima.sledi diskfalifikacija I zvanje glavnog krivca .Iskreno, Kimi svaka ti cast na toleranciji I energiji koju imas za sve I koju delis sa svima.Mlad si shvati se vremenom da u zivotu bas I nema bombona za svakog od nas ,kako se budu polako trosile tako ces ih I sam poceti obazrivije trositi I deliti...
 
Kada je posle rata Beograd uzeo Zemun i N,Beograd, dao je Mačvansku Mitrovicu i 6 okolnih sela Vojvodini u zamenu za ovo.
Sad kad se deli kiša po Vojvodini, trebalo bi i ovom administrativnom delu pokrajine ustupiti deo kiše, ako pričamo o poštenju i ravnopravnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh