Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Kimi
Eto na zalost nisam slikao odraz oblaka sto su radari pokazali!
Rain viewer je pokazao veliko naoblacenje odnosno crveno iznad nas a i sire i po tome je trebla padati mnogo ozbiljna kisa.
U trenutku kad kapi nije bilo jednom se samo cula jedna grmnjavina u blizini uz jak vetar, pa kad sam pogledao radar rain alarma izgleda da su oni ipak ovoga puta bili mnogo preciznji od ostalih, pa su se videli oblaci tacno kako idu pored nas a mi bili u nekoj zelenoj boji sto je i znacilo onih 3 kapi po m 2!
Lose i ne da je lose nego ne moze biti losije trenutno po psenici a Boga mi uskoro i po ostale kulture!
 
Kišomer u dvorištu pokazuje 17-18 litara .U momentu je padala kao na Niktovom snimku ali sa ledom .Šta je u ataru ?????

Ukupno 13 litara sinoć.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Red je i ja da se javim napokon.
18-19 lit u dvoristu. Prema "optickoj proceni" prema DTD-a malo vise (tako se culo, t.j. kako je grmelo i sevalo...).
Hteo sam juce da napisem, ako stvarno bude dvocifren broj, Kimi ima pivo od mene. Ispostavilo se da je covek bio u pravu. Nisam verovao svojim ocima da negde u vezi padavina pise "Novo Milosevo", koja linija, sta li ja znam... a na kraju krajeva stvarno je tako bilo.
 
Lep savet @ratatatui
Tu smo, trudimo se koliko možemo i koliko smo u mogućnosti da pogodimo. Veruj mi, nema veće vrednosti nego kad dobar deo članova tvoja prognoza obraduje i obistini se, pogotovo ovako kad je svaka kap blago. To nema cenu. Dovoljno što mi u duši bude milina što sam jadnim ljudima, ostavljenim na cedilu bar ja kolko tolko olakšao muke. A koliko gorak ukus bude kad se za negde promaši, ne pitaj..a nažalost uvek se za negde pogreši, pogotovo kad je najbitnije. Kažem, sa ovom lutrijom na teritoriji cele Vojvodine da se pogodi i za 65-70% područja je premija, veruj mi.


Nakon današnjeg zatišja, čekamo nove padavine i nadamo se što boljim kartama, a posebno realnosti. Ništa drugo.

РТС :: Велика штета на зрењанинским усевима после олујног невремена (rts.rs)
 
Poslednja izmena:
Nismo imali internet.Samo da se nadovežem na reči Nikta i Cocija.Nevreme i hujanje vetra.skoro pa ne zapamćeno.Po gradu u toku prepodnevnih sati samo vidiš ljude da vise po krovovima.Kod mene skinuo sa kuće 50ak crepova-isto nezapamćeno.Slabo je grmelo,koliko je blicalo.Ako je tačan podatak koliko je palo , ko ne zna ne bi poverovao.Toliko je zemlja bila žedna.
 
Ako kod mene ne bude kise za vikend ode sve u propast. Moci ce odmah da se ova godina opise kao katastrofalna za sve kulture. Napisao Kimi da Srem moze da dobije kisu sa ovaj vikend. A mene zanima Kimi hoce li moj kraj pokisnuti? Hvala
 
Ja sam oko 2 poslepodne danas neke suncokrete spartao,bez problema,a na nekim parcelama cak se malo prasilo.Sad predvece nesto prskao kukuruza i po meni tesko da je u taj deo atara palo 15-ak litara jer ni nesto ureje sto sam rasturio sto mi ostalo nije se rastopilo u potpunosti ....Bilo bi jako lepo kad bi za vikend ponovo nesto palo ,bar desetak litara ,tad bi trebalo znaciti psenici ,pukotina ima jos u zemlji mnogo,treba mnogo vise od 10-15 litara da bi ih zatvorilo.
 
Za subotu postoje neke sanse da opet pokisnemo, valjda ce pasti malo jaca kise bez leda ovaj put....
 
Red je i ja da se javim napokon.
18-19 lit u dvoristu. Prema "optickoj proceni" prema DTD-a malo vise (tako se culo, t.j. kako je grmelo i sevalo...).
Hteo sam juce da napisem, ako stvarno bude dvocifren broj, Kimi ima pivo od mene. Ispostavilo se da je covek bio u pravu. Nisam verovao svojim ocima da negde u vezi padavina pise "Novo Milosevo", koja linija, sta li ja znam... a na kraju krajeva stvarno je tako bilo.

Ipak je bilo nesto manje, t.j. 12 lit u selu, 18-19 lit prema Novom Beceju. Takodje malo vise prema Basaidu (kako je i kolega pre napisao).
 
Mirban, pogledaću detaljnije karte posle za dane vikenda i početak sedmice, ali čini mi se daj tu kraj oko Kolubare jedan od “procepa” sa manje padavina od okoline.
Više sam se fokusirao za tu turu subota na nedelju, polako se ona kristališe i dobro je da se održavaju šanse da i Srem i jug Banata bolje okisne od toga. Jer ipak vikend dalje posebno, centar je prejužno, nije da neće biti padavina (posebno bliže Karpatima) ali ipak tu južnija polovina zemlje stupa na scenu.

Za razglednicu, slika sa Komova u Crnoj Gori, ko Alpi:
281622340_5524542707557546_424006514673687660_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Darko jesmo preziveli i gore, ali steta bi bilo da ova godine kiksne jer ulaganja su velika, a dobre cene u najavi, pogotovo sto se najavljuje velika neizvesnost na svim poljima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh