Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U kišomeru 25 litara, u bašti nema štete, za atar se nisam još raspitao. Za pšenicu mislim da malo kasni ali da nije pala bila bi katastrofa. Hvala Bogu za ovo do neba.
 
Paore imao si neke odraze uokolo, nemoguće da si ostavio suv skroz?
E ja moram da vidim nešto. Naime, podstaklo me ovo u slučaju mog dragog Peet-a...naime, kako je moguće da nema padavina maltene a radar davao na 15-ak minuta maltene crvenkast odraz iznad sela ali i atara. :oops: Meni je to nepojmljivo. Da greše za zelenu, plavu boju to u redu ali za preko žute e to već nije..
Ostojićevo (Čoka) 42 litra.
Napisaću detaljnije za naredne dane posle.
Evo gledam Peet i 2-3 udara munja iz pravca sela ka ataru detektovano, i opet ništa?
 
45l kod nas. Led nije ostavio vidljive posledice. Po gradu slomljenih stabala i grana koliko hoces takodje i dignutih krovova.. U ataru psenice minimalno polegle, ali su zato jecmovi izmrseni i na pola polegli. Ima i onih koji su zabetonirani jer su bili preazotirani i gotovo metar visine. Kukuruz i suncokret nakrenuti od vetra, ali ce biti ok. U dosta njiva jos stoji voda.
 
Gledam ove slike što kače kolege šta je sve nevreme uradilo, pa se stalno dvoumim koju bi varijantu izabrao. Ovu sušu i biljke koje su požutele, ne rastu, venu, bez roda, ili dobru kišu sa ledom ??? Nisam siguran i šta bi hamlet rekao na sve ovo.
 
Код нас целих 2,5л,а изгледало је као библијско пророчанство о потопу. Комшиница каже код ње у фирми на Панонији 25л,а ваздушном линијом можда 10км од нас. Ми смо овде и проклети и уклети буквално како наиђу облаци се раздвајају и обилазе нас. Да ли је то због овог смрдљивог канала или толиких фабрика које не раде не знам али није добро.
 
Paore imao si neke odraze uokolo, nemoguće da si ostavio suv skroz?
E ja moram da vidim nešto. Naime, podstaklo me ovo u slučaju mog dragog Peet-a...naime, kako je moguće da nema padavina maltene a radar davao na 15-ak minuta maltene crvenkast odraz iznad sela ali i atara. :oops: Meni je to nepojmljivo. Da greše za zelenu, plavu boju to u redu ali za preko žute e to već nije..
Ostojićevo (Čoka) 42 litra.
Napisaću detaljnije za naredne dane posle.
Evo gledam Peet i 2-3 udara munja iz pravca sela ka ataru detektovano, i opet ništa?
Ne, nismo ostali bez kise, ali slozices se da 3 l nije neka ozbiljna kisa. Severnije od nas je palo vise, Selenca, Parage, taj pravac.
 
14l u dvoristu. Mislim da je mozda i malo vise palo jer nije moglo sve u kisomer zbog jakog vetra.
 
Deo atara prema N.Bečeju i Melencima ,manje kiše nego u selu.Severno od sela prema Kikindi i Ruskom Selu više kiše.
 
Šta ste se uhvatili te temperature, pa nije prvi put pobogu da bude tako toplo (i da bude, nije još sigurno). Problem su nam padavine...

Izgleda vrlo sličan sistem (samo slabiji po žustrini i jačini razvoja) će se razviti na severu između petka i subote, takođe dugoživeći koji bi finom delu doneo nove padavine.
 
Šta ste se uhvatili te temperature, pa nije prvi put pobogu da bude tako toplo (i da bude, nije još sigurno). Problem su nam padavine...

Izgleda vrlo sličan sistem (samo slabiji po žustrini i jačini razvoja) će se razviti na severu između petka i subote, takođe dugoživeći koji bi finom delu doneo nove padavine.
Ima li sanse da se spusti do Srema?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh