Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros rano 2 litre u selu, opet slična putanja kao noć pre kad je palo 3 litre.

Čekamo veče da vidimo šta će biti. @Kimi, bravo za prognoziranje prethodna dva dana.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Koliko se meni čini ove godine smo nadrljali sa prinosm, a za to vidim da postoji samo jedan krivac - Kimi.
Ako se teško možemo složiti oko većine stvari u ovoj poljoprivredi, da se bar složimo oko ovoga.
Kad se utvrdi krivac, onda je mnogo lakše (kao onaj jazavac pred sudom od našeg Petra Kočića). ;)
 
U zadnje vreme pratim samo naseg metrologa drug clan Kimi a ostalo jako slabo pogotovo ova novinarska g... i portale koji prvo odvale naslov senzacija kataklizma pa onda kad otvoris ono tekst bice al ne mora da bude oko proseka itd pa se onda pitamo otkud panika itd.
 
Aco, ciganka pusta samo. :ROFLMAO:
Peet, nažalost neće nešto da ubacuje animacije. Mislim nikad ne radi. Ti ćeš biti baš u rasednoj zoni Peet, videćeš po ovoj karti koju okačim eksponencijalno opada šansa od granice idući ka Deliblatu, ali da će te nešto zakačiti za to su svakako velike šanse:
Ovo je moja kreacija, zasnovana i na proračunima, putanji prethodnog sistema a malo i iskustveno:
Sve je rečeno, ostaje da se prati večeras i noćas ko će kako dobiti.
verovatnoce.png
 
Nadam se da nas ovaj put nece promasiti,bar desetak litara kad bi bilo,a realno bi bilo stotinak litara pa da kazemo zatvorice pukotine,spasice kolko tolko bolju psenicu ....
 
Arkadije, u igri ni nije neka ogromna količina padavina (tipa više od 25,30mm) jer se sistem prebrzo kreće gonjen olujnim vetrom (frontom). Takođe zavisiće i gde se ko nađe u stadijumu razvoja oluje, negde će biti aktivna zona gde će oblaci jačati i dopunjavati se a negde će proći samo natapača.
Naznačena zona sa preko 90% šansi je naravno favorit i za najviše padavina lokalno.
Posebno ta neka dijagonala Kać-Žabalj-Čurug-Novi Bečej-Novo Miloševo-Mokrin tu se non stop ponavlja animacija sa crvenim odrazima.
 
Imam neki osecaj da opet ovaj deo izmedju panceva i zrenjanina ostaje suv, tako mi mirise da ce sve opet otici severnoistocno od nas....
 
Arkadije, u igri ni nije neka ogromna količina padavina (tipa više od 25,30mm) jer se sistem prebrzo kreće gonjen olujnim vetrom (frontom). Takođe zavisiće i gde se ko nađe u stadijumu razvoja oluje, negde će biti aktivna zona gde će oblaci jačati i dopunjavati se a negde će proći samo natapača.
Naznačena zona sa preko 90% šansi je naravno favorit i za najviše padavina lokalno.
Posebno ta neka dijagonala Kać-Žabalj-Čurug-Novi Bečej-Novo Miloševo-Mokrin tu se non stop ponavlja animacija sa crvenim odrazima.
Nadam se da će I Bečej malo pokisnuti
 
Sareno po ataru, negde i manje! U dvoristu jak pljusak od par min ukupno 4.5 lit

Kimi znaci li to da ako Plandiste pokisne moze da dostigne jos oko 15-17 km vazdusne linije jugozapdnije do Lokava?
Postavi neki link sa kretnjom oblaka za danas🍻
Ponekad pogledam ovu animaciju predviđanja padavina .Koliko je pouzdana ,ne znam .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh