Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije samo u Vojvodini suša, kod vas nešto i pada kod nas ništa.
 
Ceo dan se dobro kuvalo, trenutno pada pljusak osrednje jačine. Ispaljeno je i 7-8 raketa.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Opasno deluje u okolini Krusevca, ako ostane u jugozapadnoj struji, mozda se dovuce kod mene, oblaci su bas spori, deluju visoko, samo se kuva.Rhmz izda hitno upozorenje.
 
Град 10-15 минута падао. Није страшно, ситан до средњи, поцепао по који лист на дрвећу. Али мало кише, можда 5-6 литара по мојој процени.

1eb129b9364a63b91e326edc3b330e4e.jpg
ac3abeafcae239a0ea945d7a93ac55a2.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Znači noćas kom opanci kom obojci???
Ovo će biti žestoko, zaista davno nisam video jače odraze. Uskoro kreće žurka na krajnjem severu, samo nadamo se sa što je manje štete moguće.

Sistem poprima formu linije što će pored grada lokalno usloviti i udare vetra do 120km na sat lokalno. Sistem je trenutno ispružen tako da kači sve severno od Dunava i dalje na istok ka donjem toku Tise i Tamiša.

Svakog časa krenuće akcija na severu, ima i dodatnog razvoja ispred sistema.

Kakav oblak kod Baje!

281378202_5521607487851068_7914657018141200520_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Srem što bliže Savi to sve manja i manja šansa, tek po neki oblačić se aktivira prolazni. Pa kačio sam na prethodnoj strani kartu. Vršac polako, sistem će ići udesno i nešto će sigurno zakačiti grad, pogotovo jako bliže granici.

Ima li nekog da dojavi sa severozapada Bačke, kakva je ovo tišina?
 
Ovo kako ide hvata pola vojvodine

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Konačno prava kiša, vetra ima, ali nije preterano jak. Malo leda, veličine graška padao možda 3 do 4 min.To je situacija za sad.
Update...
Potop epskih razmera, rekoh ja kad je ne najave tad će i padati.
 
Poslednja izmena:
Seva ka Subotici bas dobro,tj mozda i grmi ali ne cujem u traktoru ...eh kad bi dobacilo do nas bar desetak litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh