Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo, oblak sa Alpa koji je došao do Horgoša i nastavio uz nadogradnje tu po Banatu bliže rumunskoj granici evo ga prešao Plovdiv i približava se Istanbulu! To je tako tipično za ovakve uslovne oluje, kad jednom probije (razvije se) prelazi ogromne kilometraže.

Deluje da će biti žestoke noćne akcije između srede i četvrtka po severnom Banatu, epicentar opet dobro prati granicu Mađarske i RUmunije.
 
Zanimljivo, oblak sa Alpa koji je došao do Horgoša i nastavio uz nadogradnje tu po Banatu bliže rumunskoj granici evo ga prešao Plovdiv i približava se Istanbulu! To je tako tipično za ovakve uslovne oluje, kad jednom probije (razvije se) prelazi ogromne kilometraže.

Deluje da će biti žestoke noćne akcije između srede i četvrtka po severnom Banatu, epicentar opet dobro prati granicu Mađarske i RUmunije.
Jel imas neku kisu za jug stiga?
 
Zanimljivo, oblak sa Alpa koji je došao do Horgoša i nastavio uz nadogradnje tu po Banatu bliže rumunskoj granici evo ga prešao Plovdiv i približava se Istanbulu! To je tako tipično za ovakve uslovne oluje, kad jednom probije (razvije se) prelazi ogromne kilometraže.

Deluje da će biti žestoke noćne akcije između srede i četvrtka po severnom Banatu, epicentar opet dobro prati granicu Mađarske i RUmunije.
Oblak što je jutros prošao uz granicu uhvatio je moj kraj, u selo oko 4l, u atar šareno, od 0l do 7l. Mada deo prema torku kažu da je dobio lepu kišu, već 3. put ove godine...
Kao što kažeš, oblak je brzo prošao. Vidi se po letnjem putu da je bio jak pljusak, ali kratak.... Šparatalo se bez problema.
 
SInoc u gradu padala kisa i do z.morave sa juzne strana padala.Danas cemo ostati bez kise kako mi se cini.
 
Skoči pa reci hop moj Paore dragi. Dobro je to i dalje za kraj meseca.

Što se tiče Stiga i Braničeva, hm, retko kad posebno primotrim tu oblast zasebno. Obično se dosta slično ponaša kao obližnji krajnji južni deo Banata. Na samoj ste ivici dešavanja po većini, posebno sutra uveče, jer je evidentno da blizina Karpata generiše sve. Nekog razvoja će biti, ali neorganizovanog i prilično izolovanog. Dakle, to će usrećiti samo delić njiva.

Miksan, da, nema kiše kod nas danas. Mada kakvi su parametri za danas i naredne dane, ako uspe da probije i da se razvije dobro pa neće i kamenje padati s neba.

Zasad ponavljam svima, tu mogu zasigurno da tvrdim i vidim je (akciju i padavine)- Banat, posebno sektor od Horgoša, Kanjiže ka Kikindi, Jaši Tomiću i Plandištu. Može li biti belaja (leda)? Naravno. Dobro stoji po većini i ostatak Banata na toj liniji zapadnije ka Tisi, kao i krajnji sever Bačke uz granicu. E sad, neko od modela aktivira maltene celu Vojvodinu (pa i Srem samim time), dok su ostali suvi, pa je to sada velika nepoznanica. Valjda se iskristališe.
 
Poslednja izmena:
"Vidi kaže kako se planine približile, sigurno će kiša" :D To postoji, čuo sam i u mom kraju, ali ta pojava nije striktno vezana za sigurnost padavina. Maltene možeš da je posmatraš kao barometar onaj kućni, pa kad kaže pad pritiska (nizak) pritisak znači kišu i oluju, je li stvarno tako? Pa ne bih baš rekao.
Glavnom, "tazbina" u Plandištu je čeka kao ozeblo Sunce, zezajte se vi al ja najeba ako me ispali. :ROFLMAO:
 
Jedno od mogućih radarskih viđenja za sutra veče...simuliraju se i ozbiljni udari vetra (olujni front).
Naravno posebno ovakve karte ne treba nikad doslovno čitati, ali definitivno govore i idu u prilog jakom sistemu nalik na liniji, sa glavnim primarnim centrom u podnožju Karpata ali dobrano ošinući i deo Vojvodine.
Miki, Bečej baš lepo stoji da nije uroka za sutra veče:
A da, putanja sistema: zapad, severozapad ka istoku i jugoistoku, dakle iz pravca Mađarske i severne Slavonije preko Bačke ka Banatu i Rumuniji.

swisshd.png
 
Slušam jutros dve različite (a opet maltene iste) prognoze i uvek se iznova i iznova iznerviram. Mislim, većina koja piše ovde je dobro upoznata s tim problemom.

"Uveče i u toku noći posebno u Vojvodini nestabilno sa pljuskovima u grmljavinom". Obe su u tom fazonu.

U redu, ali daj bar gram preciznije. Mislim, niko Vas ne tera da dajete prognozu od grada do grada, opštine ili okruga, ali daj bar spomeni ono evidentno (kao za večeras i noćas), veće šanse su u Banatu ili na severu VOjvodine u odnosu na jug jer je to jasno kao dan....ovako ispada kad se tako kaže da svi pojedinačno imaju iste šanse, što nije tačno. To dovede u konačnici do (u ovakvim situacijama) bespotrebnog bacanja drvlja i kamenja na prognozu od strane običnog naroda.
 
Bogme dobro je to zakačilo, oblak je ušao na teritoriju Srbije baš oko Horgoša i Kanjiže kao što sam i pretpostavio i pogranično se spustio sve do Vršca i Bele Crkve. No, zbog velike brzine kretanja izgleda nigde nije podario neku značajniju kisu iako je odraz bio jak. Peet, deluje da je i blizu tebe prošao?
Sareno po ataru, negde i manje! U dvoristu jak pljusak od par min ukupno 4.5 lit

Kimi znaci li to da ako Plandiste pokisne moze da dostigne jos oko 15-17 km vazdusne linije jugozapdnije do Lokava?
Postavi neki link sa kretnjom oblaka za danas🍻
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh