Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je 2012 i 2017 u najavi,nema kise ni na vidiku

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
I ja se bojim da je tako,stim da su kod nas trenutno usevi znatno manji u odnosu na 2012 i 17,bar što se tiče kukuruza i soje.
 
2012-ta godina nije bila bas jako susna, samo mnoooogo vrela pa se kukuruzi nisu oprasili.
Konkretno tada sam imao dosta posejanog Kermesa, bio 3 metra visok a klipa ni za lek.
E a 2017-te su kukuruzi u ovo doba bili nesto preko pupka a vec bili pobeleli zbog suse......
 
Kod nas jos kako tako se drze usevi. Juce spartao suncokret, ima vlazne zemlje. Agrotehnika, zimska vlaga, ranija setva za sada spasavaju useve. Vocnjak zato svake nedelje po 20l dobija zalivanjem. Plus sto je bilo padavina.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Al panicite xd....vecina vas je imala dobre padavine ovog meseca,a mi ovde,mogu recu komotno mesec dana bez padavina,i po prognozama to ce mozda dogurati i do mesec i po.Psenice su vam odlicne maltene,cemu razlog za paniku ?....Ima jos vremena za kise sto se tice prolecnih kultura,sad ne treba padati do posle zetve sto se mene tice.
 
Mora nesto da ima ovde u Banatu ,ili Rumunskom delu ,sto tera oblake tj kisu,nzm sta drugo koliko god smesno izgledalo.Koliko puta gledam oblake na radarima jbt oblacnost ogromna prelazi stotine km bez da slabi ,ali ovde ovom delu banata kad pridje sve se raspada u ocin,nema vise ni od Rumunije da nam stizu kise,sve nas obilazi u tri lepe.Evo ovo kao u subotu sto treba biti od padavina,dolazi iz Rumunije i na Windy.com se vidi jasno kako se oblacnost raspada cim pridje Banatu,i do sad nisu previse gresili za prognoze par dana unapred.
 
Stari ljudi u mom kraju kažu da kiša sa istoka nikako ne valja, ne znam zašto, ali zbog deteline meni bi kiša i te kako dobro došla makar i ta iz Rumunije što je spominješ.
 
Mora nesto da ima ovde u Banatu ,ili Rumunskom delu ,sto tera oblake tj kisu,nzm sta drugo koliko god smesno izgledalo.Koliko puta gledam oblake na radarima jbt oblacnost ogromna prelazi stotine km bez da slabi ,ali ovde ovom delu banata kad pridje sve se raspada u ocin,nema vise ni od Rumunije da nam stizu kise,sve nas obilazi u tri lepe.Evo ovo kao u subotu sto treba biti od padavina,dolazi iz Rumunije i na Windy.com se vidi jasno kako se oblacnost raspada cim pridje Banatu,i do sad nisu previse gresili za prognoze par dana unapred.
Mora da je kod vas u blizini blago Atile pa pravi neke talase koi teraju oblake.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh