Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutrosnji Ec ublazio vrzcine i uveo padavine.Videcemo, ove sezone su dotakli dno svi sa prognozama, i kada se udje u dan, promeni se izlaz i obrisu padavine
 
Bez 50ml nista.ovo kada padne 10mm drugi dan kukuruz se upreo jos gore.50-100mm ako ne bude u junu vec 50% prinosa ode bar kod nas.
 
Eto kod mene juče nenajavljene kiše. Ništa posebno 2 l. Ali skuplja se količina ukupna. Nije loše ni ovo. Mada ne bih voleo da se obistine ove njihove prognoze za naredne dane koje idu preko 30C. Valjda će omašiti kao što maše i za kišu.
Ukupna količina ništa ne znači,evo juče kod nas pljusak koji napravio blato,jutros bager nastavio iskop jedva da ostavlja trag za sobom.Tih 2l je isparilo čim je kiša stala.

Ono što sad treba je nekih 20l,a da ostane toplo.
 
Ne treba sad nikakva kisa,kad je trebala padati nije bila.Jecam samo sto nije poceo da se vrsi kod nas ,psenica ce ubrzo nakon njega doci na red ,na slabijoj zemlji se psenice zute,sad joj ne pomaze ni poplava.
 
E sad smo na terenu adventivnog korijena kukuruza i da li zagrtanje samo steti kukuruzu.
Zanimljivo je to sto si naceo . Ajde onda nastavi jos malo obrazlozi .
Adventivni korjen je "brace roots" , jel tako ? One "kandze " koje se javljaju pri dnu stabla kukuruza i idu prema dole ? Nesto bas eksperimentisem oko toga pa me zanima jos necija misljenja .
 
Ako se dobro secam, 2012.godine poslednju dobru kisu smo dobili oko 20.juna. A ove godine mislim da je bio 20.i neki maj. Tužno usevi izgledaju u ataru.
 
I kod nas je kisa bila u maju a jutros u 9h citavih 27C . Nikako mi se ovo ne svidja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh