Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je strasno. Sve najave za kisu su nista. 0 l je palo. Sad je bas oblacno ali mi ne deluje da ce je biti. A najava za sutra je 30 i preko C. Ja u utorak verovatno radim psenicu. Zrno nije lose lepo je krupno ali tvrdo ko kamen. Pa sta bude. Da cekam necu i ne mogu. Kukuruzi se jos drze. Ali ako im sad ne bude pala jedna dobra kisa a nastave ove vrucine 30+ nema nista od oprasivanja. A tu su blizu da izadje metlica. Nadam se da nece doci do ovog scenarija. Blago onima koji su dobili ove lepe padavine u junu.
 
Kod mene za par sati preko 60lPotop ulice bile pune vode,njive neke iako imaju deficit vlage su plivale jer nisu mogli primiti toliku kolicinu vode odjednom.Seva munja i samo pucaju rakete.A kao slag na torti grad!U par navrata krupnoce kao zrno graska.Zanimljivo da samo 500m vazdusnom linijom grad je bio velicine oraha,a samo 1000 m vazdusnom linijom grad je bio velicine ping pong loptice.U svim delovima imam njive pa cu pokusati u toku dana da obidjem.Naravno nakon susne god i nedostatka sredstava nisam osigurao prvi put nakon tri godine osiguranja i bez grada!
 
Kod mene za par sati preko 60lPotop ulice bile pune vode,njive neke iako imaju deficit vlage su plivale jer nisu mogli primiti toliku kolicinu vode odjednom.Seva munja i samo pucaju rakete.A kao slag na torti grad!U par navrata krupnoce kao zrno graska.Zanimljivo da samo 500m vazdusnom linijom grad je bio velicine oraha,a samo 1000 m vazdusnom linijom grad je bio velicine ping pong loptice.U svim delovima imam njive pa cu pokusati u toku dana da obidjem.Naravno nakon susne god i nedostatka sredstava nisam osigurao prvi put nakon tri godine osiguranja i bez grada!

Dobro je sto nije svugde ali tamo gde je kao ping pong loptica nemoj da ides neka ide neko drugi ,na sta mislim :ako je potukao led cuces od nekog drugog i verovatno ces se manje iznervirati {ako je moguce} nego kad vidis unistenu njivu,daj Boze da to nije uhvatilo ni jednu njivu ali to je nasa kletva mi zavisimo od vremena :ppozdrav:
 
Kod mene na 5km severno od Valjeva, ako je verovati mom improvizovanom kišomeru, noćas posle ponoći je palo 25 litara lepe kiše bez grada, vetra i grmljavine, a prognoze nisu toliko najavljivale tj. rekle su da će biti manje.
 
Ponovo se kisa najavljuje za moj kraj. Od narednih 7 dana, 4-5 su navodno nestabilna. Nastavlja se ista najava kao i predhodnih mesec ipo dana, a padne 0 litara. I kao uvek se nesto nadam.
 
Noćas dosulo još 2 litre, taman da zaokruži na ukupno 20 lit.
Malo da razvodnim temu, protivgradne rakete su punjene prahom srebro jodida, istim tim koji se koristi za zaprašivanje oblaka radi izazivanja "veštačke" kiše, primer u Rusiji za vreme vojne parade, kada se zaprašuju oblaci pre nego što stignu do Moskve, da bi se "istresli", tako da je za ovaj potop u Golubincima sigurno dosta zaslužno i ispaljivanje tih nekoliko raketa u to vreme.
 
Kako nije prolazio kroz novi becej bilo kise vidi se voda pored puta da stoji a sad koja kolicina neznam

Pa napisano je vec da je juce pre podne padala malo ali ja sam mislio na popodne i vece kako je bilo najavljivano ,e a dal je negde pala neznam kod mene kuci nije:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Noćas dosulo još 2 litre, taman da zaokruži na ukupno 20 lit.
Malo da razvodnim temu, protivgradne rakete su punjene prahom srebro jodida, istim tim koji se koristi za zaprašivanje oblaka radi izazivanja "veštačke" kiše, primer u Rusiji za vreme vojne parade, kada se zaprašuju oblaci pre nego što stignu do Moskve, da bi se "istresli", tako da je za ovaj potop u Golubincima sigurno dosta zaslužno i ispaljivanje tih nekoliko raketa u to vreme.
Nisam zapamtio od cega je prasina ali ako je tako kako kazes onda je stvarno moguce da protivgradne rakete uticu na kisu:sjasi:
 
Ovo je strasno. Sve najave za kisu su nista. 0 l je palo. Sad je bas oblacno ali mi ne deluje da ce je biti. A najava za sutra je 30 i preko C. Ja u utorak verovatno radim psenicu. Zrno nije lose lepo je krupno ali tvrdo ko kamen. Pa sta bude. Da cekam necu i ne mogu. Kukuruzi se jos drze. Ali ako im sad ne bude pala jedna dobra kisa a nastave ove vrucine 30+ nema nista od oprasivanja. A tu su blizu da izadje metlica. Nadam se da nece doci do ovog scenarija. Blago onima koji su dobili ove lepe padavine u junu.

Vi ste dobijali bar nesto u proteklih mesec dana za razliku od nas.
 
Danas jos 12+ litara kise u nekoliko minuta, zadnja 48 sati 56-7 litara , a po prognozama ide jos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh