Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je u petak navece bilp nevidjeno nevrijeme.Pogodila nas je prava pravcata supercelija,vjetar je napravio strasnu stetu na zgradama,plastenicima,psenice su zdrobljene a kukuruz povaljan i polomljen.Ja imam oko 60% stete od valjanja i oko 10-15% polomljenog i totalno unistenog kukuruza. Nekim cudom nije bilo leda.
a87d0980ea54f9059c11d9227918c8d9.jpg
9a846958b5a1b7ac3cb80e93451ab9f8.jpg

Evo slike kada je naisao oblak.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kod nas konacan bilans 51l ,ima povaljenih repica,psenica...

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Noćas dosulo još 2 litre, taman da zaokruži na ukupno 20 lit.
Malo da razvodnim temu, protivgradne rakete su punjene prahom srebro jodida, istim tim koji se koristi za zaprašivanje oblaka radi izazivanja "veštačke" kiše, primer u Rusiji za vreme vojne parade, kada se zaprašuju oblaci pre nego što stignu do Moskve, da bi se "istresli", tako da je za ovaj potop u Golubincima sigurno dosta zaslužno i ispaljivanje tih nekoliko raketa u to vreme.
Bas me cudi da je kod nas palo vise kise nego u Pazovi mora da ce biti smak sveta
 
Brankovicu bilo je vise u gradu nego u polju. Jeste da smo dobijali ali je to sve slabo. Daj boze da i ti i ja dobijemo nekih 80-90 l u narednim danima sto najavljuju. Evo i danas popodne je padala lagana jedno sat vremena ali kad sam otisao do njive nakislo je jedno cm a dole suvo. Bice valjda jos ovih dana.
 
Jel jutros nije pala tamo kad vas?

Ma ni kapi. A bio sam jutros u tvom kraju i vidim da je bilo kise. Mada ne verujem da je i kod vas palo vise od 3-4-5 l

- - - - - - - - - -

Brankovicu bilo je vise u gradu nego u polju. Jeste da smo dobijali ali je to sve slabo. Daj boze da i ti i ja dobijemo nekih 80-90 l u narednim danima sto najavljuju. Evo i danas popodne je padala lagana jedno sat vremena ali kad sam otisao do njive nakislo je jedno cm a dole suvo. Bice valjda jos ovih dana.

Daj Bože da padne pa koliko god, ali 80-90 l...to prosto ne mogu da zamislim.
Ko najavljuje toliko?
 
Mi danas špartali soju, prašine na sve strane... Toliko o vremenu kod nas...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Par sati unapred se moze verovati prognozama,sve vise od toga je lutrija.Mogu armagedon najavljivati par dana unapred,ne bih im verovao :).
 
Svi se razocaramo kad nepadne a najave medjutim mora se i priznati da je puno puta bilo da i nedelju dana unapred najave i da bude kise ,jednostavno vreme se menja
 
Ne mora kod nas da pada sve dok ne padne dovopjno koliko zele ove kukadzije....Idu mi na zivce kukaju a non stop dobijaju.Kao rendzer da imaju.Evo odricem se padavina neka se najedu pa kad im bude doviljno neka kazu da i nama padne.
 
Ljudi, sve Vas razumem.

U ovoj sezoni imamo 3 velike nepovoljne stvari:

1. Od početka aprila do sada, niti jedan organizovan ciklon u Sredozemlju/Jadranu koji bi danima kružio sa izraženim oblačnim sistemom sa mora/ili pokretnim dinamičkim sistemima na kopnu koji kad bi se razvili bi zahvatili veliku teritoriju.
2. Problem visoke temperature- od početka aprila gotovo nijedan dan nije bio jesenjski tmuran i hladan (Tmax <15-20C), već naprotiv maksimumi su konstantno najčešće u rasponu od 25-30C (a bilo je u nekoliko dana i preko toga).
3. Povećana učestalost vetra (košava) u košavskom području kao faktor isušivanja tla.

Nova promena vremena se nazire od srede, sa centrom pažnje u sredu uveče na Vojvodini. Pljuskovi bi zatim nastavili sve do kraja nedelje čini se. Ipak, oblačnost je opet vezana za kopno, nije morskog tipa.

E u vezi markovog Kragujevca, odnosno dalje okoline ka Topoli. Kada sam se dobrano zagledao u podatke Marko, ustanovio sam da ja uopšte nemam pravo sa onim mojim stečenim mišljenjem da vi dobro prolazite sa padavinama.

To uopšte nije tačno. Ako se ravnamo po obližnjem Kragujevcu, on ima najmanje padavina od svih okolnih gradova. Više ima i Smederevska Palanka i Ćurpija, a tek Valjevo ili Kraljevo su za Kragujevac babaroga.

Prosek za Kragujevac godišnji je bednih 593,5mm.

Najmanji prosek od naseljenih mesta ima Kikinda- 535mm, najviše Vrnjačka Banja 887mm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh