Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi kakvo se ono cudo predvidja za srijedu? Gledao sam na Wetterzentrale.de,CAPE index prelazi 3000 i prikazuje nesto sto izgleda bukvalno kao uragan,sve na oblasti Semberije i Vojvodine najvecim dijelom.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Kako bude dolazio taj period tako ce od uragana postati lahor, a od potopa par kapi. Tako to vec ide po ustačjenođ scenariju.
 
E u vezi markovog Kragujevca, odnosno dalje okoline ka Topoli. Kada sam se dobrano zagledao u podatke Marko, ustanovio sam da ja uopšte nemam pravo sa onim mojim stečenim mišljenjem da vi dobro prolazite sa padavinama.
To uopšte nije tačno. Ako se ravnamo po obližnjem Kragujevcu, on ima najmanje padavina od svih okolnih gradova. Više ima i Smederevska Palanka i Ćurpija, a tek Valjevo ili Kraljevo su za Kragujevac babaroga.
Prosek za Kragujevac godišnji je bednih 593,5mm.

Prodje i ovaj vikend sa velikom nulom. Da lazem da mi ne pada kisa, lagao bih samo sebe. Ozbiljno planiram da prestanem da se bavim ratarstvom, jer pored pune agrotehnike, svake godine zbog padavina prodjem lose.
Inace Kimi, Kragujevac dobija mnogo vise padavina od mog sela. I ovih dana je znao da naidje fin pljusak, pa je zato tako visoka litraza od skoro 600 litara. Tako da, kada te put nanese na forum, ti se seti pa napisi sta mogu da ocekujem ovih narednih nestabilnih dana.
 
U blicu meteorolog najavljuje vreline od srede tropske temp. a na acc weather pad temperatura i kisu??? Sta je tacno?
 
Poludeo od prognoze. Čekam da kosim lucerku već 10 dana, stalno najavljuju kišu,a 0 padavina. Nisam hteo u četvrtak zbog predstojeće subote i ogromnbe kiše, kada ono ništa. Danas sam hteo, kad najavljuju potop u sredu, i naredne dane. Skroz sam sluđen.
 
Jao da sam bio kući juče i ja bi to uradio. Ovako prošao kroz nevreme u subotu preko pupinovog mosta i kroz Srem, a kući suvo kao barut. Neka čeka da prođe kiša, mada je i to lutrija.
 
Poludeo od prognoze. Čekam da kosim lucerku već 10 dana, stalno najavljuju kišu,a 0 padavina. Nisam hteo u četvrtak zbog predstojeće subote i ogromnbe kiše, kada ono ništa. Danas sam hteo, kad najavljuju potop u sredu, i naredne dane. Skroz sam sluđen.
Isti slucaj , za proslu nedelju najavljivali svaki drugi dan obilne kise pa onda u subotu nevreme i ja ajd' da prodju te nestabilnosti pa cu onda.
 
Marko, s obzirom na strujanje iz zapadnog kvadranta, mislim da ovaj put i ti dolaziš na svoje. Tako to obično bude, ko je "operisan" za druga strujanja ono dominatno ga poklapa.

Malo se to sve iskomešalo što se kaže, sada je za sever/severozapad Vojvodine najbolji sutrašnji dan kasno uveče/noću, dok u sredu žurka beži južnije.

Valja biti posebno oprezan, ovo što kaže Zombie (što važi i za Bijeljinu) jer su paramteri vrlo izraženi za nevremena, dakle u igri su superćelijske oluje. Negde će sigurno biti gadnog kijameta uz olujan vetar i krupan grad.

Ono što još posebno ide kao dodatni plus na svu ovu priču je to što ovog puta nema košave da zeza i komplikuje situaciju.

Dragi FEAR, nakon svega ovoga posle srede sledi i pad temperature naravno, odnosno osveženje a šanse za pljuskove svakako ostaju sve do kraja nedelje, posebno južno od Save i Dunava.
 
Sta mislis Kimi za jug Sumadije, nikako da dobijemo kisu vec mesec dana.Ovih dana nas zaobilazi zestoko, opasna susa je kod nas.Modeli daju padavine ali cudna su strujanja ovde, nekako sve ode prema brdima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh