Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kisomer kaze 10l,dq bidem iskren mozda je pala koja litra vise,atar nadam se dobio koju litru vise

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Palo i kod mene,za 10 minuta 19 litara u selu.U.ataru verovatno dosta manje gledajuci kretanje i boju oblaka.
 
Ja moram da napravim ovakav drzac za kisomer,kod nas jos uvek nistaa

Slika preuzeta sa fejsbuka..
7a65f1584c38310c8ff308e1d162fea9.jpg
2d6bfc8fd75cdf44c30d7f0fc28fdd33.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Gde su ti te poplavljene njive....Sombor mozda? Sad cu obici sve i slikati.
U Vrbasu 1 i 8 reon ako ne verujes dodji da te odvezem nivom da vidis i malopre je padala kisa cak sam isao da izvlacim ljude iz atara sto su se pozaglavljivali putnickim autima u obilasku njiva.Izgleda cu definitivno morati slikati njive da bi mozda ti poverovao da je bilo kise.I opet ti kazem imas njive na pogresnom mestu!
 
I kod nas isto tako kao kod Ratka i Mikulasa. Nista. 0. A od ponedeljka temperature preko 30. Da moze da se ore mogli bi komotno da zaoremo prolećne useve. Da se ne muče ni oni, ni mi. 'bem ti ovaj pos'o, covek da poludi od muke.
 
Kod mene je jutros palo još 1.5l, sa onih noćašnjih 5l ukupno 6.5l potopa :haha:. Danas u toku dana šipak...

S obzirom da je noćas bila linijska oblačnost, da vrbašani prijavljuju 8l, na jednom salašu na vrbaškom putu je izmereno 5l, mislim da je to otprilike jednako palo po celom ataru. Tek kad su oblaci otišli severnije ka Feketiću i dalje ka Topoli oblačni sistem je narastao pa je tamo bilo više kiše...

Ovo je mala količina. ali sa različitim dejstvom. U delu atara istočno od puta NS-Subotica je zemlja već obezbeđena sa vlagom i ovo je sasvim dovoljna količina. Zapadno od pomenutrog puta je ta količina beznačajna jer su tamo izostajale ranije padavine. Al' bolje išta nego ništa, i valda će biti bolje sledeći put...
 
Nasih danasnjih 10l kako to izgleda u njivi! Tu sad fali jos 20-30l da spoji vlagu lepo, ako se to ne desi ovih 10 kao i da nije bilo, za 2 dana nestaje.
DSC_0405.jpg
[/URL][/IMG]
 
Kod nas 10 l u selu,atar je zaobislo po 100 ti put... Parcele koje sam poceo da zalivam imaju vec 2 cm pukotine.
 
Upravo poce kisa da pada, bez vjetra i ikakve grmljavine, solidno udara.

- - - - - - - - - -

I poslije 5 minuta stala, umorila se valjda.
 
Ni kod mene ništa. 0/nulla ::lose:: Odo' da spavam, ovo je smešno... Išao do Indjije, a na manje od 10km već se vide bare pored puta, a kod njih se vidi da je palo baš dosta vode što su mi i potvrdili ljudi... A kao što neko reče iznad, sve oči su bile uprte u ovu subotu...

Nadam se da će bunardžija doći u utorak da iskopa bunar ker mi je iskreno dosadilo da gledam u nebo i crne oblake a da ništa ne padne... Dosadio sam i bogu i narodu zbog toga što nema kiše...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh