Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva je seda situacijameni dođe da (za)pevam na našu situaciju bez kiše , a odlazak u polje nije poželjan zbog srca . Može da nas strefi infrakt al ako je infrakt od srca onda je i to dobro . Od nečeg mora da se umre .
 
Sutra još veselije u centralnoj Evropi...

Definitivno će nekakav sistem razvijen u Austriji, Českoj dalje u Mađarsku,a zatim verovatno na rumunske Karpate, kačeći pre svega sever i istok, severoistok Vojvodine svojim rubom.

showforecast.cgi
 
Kod nas ppstoje sanse da nesto prezivi ako padne u narednih 7 dana. Ako do tad nepadne moze se komforno krenuti u oranje. Odmoriti leponjive za sledecu godinu.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Manjevic, postoji manja šansa sutra u toku noći, ali po iskustvu pre će to sve da se zadrži na Karpatima nego li da siđe u Ključ. Ponovne šanse se pojavljuju tamo izmedu utorka i srede i srede i četvrtka. Ispravi me ako grešim, ali čini mi se da leti mnogo više sreće sa padavinama imaju predeli niže ka Negotinu i Zaječaru tu na istoku zemlje.

Stvarno je gadno stanje u dobrom delu Vojvodine, to nema šta....


Ostaje ovo za sutra, čak su još malo povećane šanse za padavine za severne krajeve. Valjalo bi da za makar još neki deo područja stigne u zadnji čas.

Ovo je sad opet isključivo moje viđenje... ko bi mogao baš dobro da prođe sutra, to je uz Tisu kraj gore severno od Sente i Ade ka Segedinu i okolina.
 
U pravu si. Ima više kise oko Negotin i Zajecara. Čak i Donji Milanovac dobije više kise od nas.
2003. godine je kod mene bila nezapamcena susa, rodilo 300-400kg po ha. A u Negotinu je tada bilo više kisa. I oni su bolje prosli.
 
Manjevic, postoji manja šansa sutra u toku noći, ali po iskustvu pre će to sve da se zadrži na Karpatima nego li da siđe u Ključ. Ponovne šanse se pojavljuju tamo izmedu utorka i srede i srede i četvrtka. Ispravi me ako grešim, ali čini mi se da leti mnogo više sreće sa padavinama imaju predeli niže ka Negotinu i Zaječaru tu na istoku zemlje.

Stvarno je gadno stanje u dobrom delu Vojvodine, to nema šta....


Ostaje ovo za sutra, čak su još malo povećane šanse za padavine za severne krajeve. Valjalo bi da za makar još neki deo područja stigne u zadnji čas.

Ovo je sad opet isključivo moje viđenje... ko bi mogao baš dobro da prođe sutra, to je uz Tisu kraj gore severno od Sente i Ade ka Segedinu i okolina.

Да ли ово сутра може стићи и до централне Бачке?
 
Komšija, nemoj previše da se nadaš. Posle samo sledi razočaranje...
Ove godine samo krajevi Vojvodine dobijaju kišu, koliko toliko, po mom mišljenju i tamo nedovoljno. Te severozapad, te sever, te jugoistok, sad najavljuju severoistok... a sredina šipak (osim Novog Sada - oni uvek bolje prođu).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh