Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi ima ovo sanse da dobaci do banata?

Postoje, ali su veće šanse na severu Banata i tamo skroz uz granicu sa Rumunijom.

A evo i GFS me poslušao... dakle glavna zona ide iz Mađarske u Banat, ali Rumunski bliže Karpatima. Kači to dakle i sever i severoistok Vojvodine. Ostali šta ko kako zakači :osmeh:

GFSOPIT06_24_18_1.png
 
Znači kod nas opet triper!
Komotno se mogu odneti venci od ivanjskig cveća i na njivu.
 
Jos smo mi i dobri ima krajeva gde nema kise vec ko zna koliko.
Ako se ne varam kod Kiraja je nema duzi period taj deo kao neka crna rupa.
Neka padne tamo malo
 
Koliko god da je toplo ali imam osecaj da sunce ima neku tezinu prosto imam osecaj kad sam na njivi da me sunce pritiska kao teret neeki da mi je na glavi svake godine sve gore
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrelo, vrelo, upalio se asfalt i kamen. Trava je sva pozutela i odumrla. Stanje alarmantno, soja se poizvrtala, a kukuruz vise ni ne lici na kukuruz.
Realna temperatura je daleko veca nego sto oni zvanicno mere to je 100% tacno. Jedino jos noci su koliko toliko prijatne i ako ne padne nesto kise u narednih 7 dana najkasnije otice najmanje 1/3 prinosa soje i kukuruza u nepovrat.
Ono sto je jako lose da neke ozbiljnije kise nema ni u najavi, ili se nesto vrlo stidljivo nagadja tamo negde za 240-ti sat sto je ravno 0,1 %
 
Vrelo, vrelo, upalio se asfalt i kamen. Trava je sva pozutela i odumrla. Stanje alarmantno, soja se poizvrtala, a kukuruz vise ni ne lici na kukuruz.
Realna temperatura je daleko veca nego sto oni zvanicno mere to je 100% tacno. Jedino jos noci su koliko toliko prijatne i ako ne padne nesto kise u narednih 7 dana najkasnije otice najmanje 1/3 prinosa soje i kukuruza u nepovrat.
Ono sto je jako lose da neke ozbiljnije kise nema ni u najavi, ili se nesto vrlo stidljivo nagadja tamo negde za 240-ti sat sto je ravno 0,1 %
Znaci niko kao ti...smorio si vise sa kukanjem.
 
Meni sami nije jasno kako ti zakljucujes da ja kukam. Iznosim samo cinjenice sa terena, e sad sto su one katastrofalne ja tome nisam kriv. Isto sam pisao i prosle godine kad je bilo kise pa me nisi pitao sto se radujem, ili vec u tom stilu.
Ako napisem da je realno toplije nego sto oni izmere zvanicno ja ne vdim kako bi to bilo kukanje. Naprosto stanje je tako i ja ne mogu pisati da je sve bajno i krasno kad nije ni blizu toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh