Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas ima malo jutarnje rose, rano svako jutro pratim po travi u dvorištu.
 
Niko iz vlade da se obrati javnosti i da kaze da je Vojvodina, njen veci deo, pogodjena strahovitom susom i da na nekim njivama roda uopste nece biti.
Oni valjda misle da kad padne kisa u Bg svuda pada.
 
Niko iz vlade da se obrati javnosti i da kaze da je Vojvodina, njen veci deo, pogodjena strahovitom susom i da na nekim njivama roda uopste nece biti.
Oni valjda misle da kad padne kisa u Bg svuda pada.
Moj predlog je da.se pocne od.opstina traziti proglasenje elementarne nepogode. Inace nas ove godine nista spasti nece.

Nada poslednja umire.
 
Ja u njive ne idem do sledeceg prskanja cerkospore u repi, nema nista od toga, isao ili ne.
Da se nerviram necu, nije dobro po zdravlje....
 
Dukej, pričao sam o izostanku Rumunki ove godine, ne da se one očekuju u narednom periodu. Bilo bi jako lepo kada bi ih bilo, ali za sada ništa ne ukazuje na to. I ako nešto dolazi favorizuje se da dođe sa severa/severozapada.

Nisi me razumeo Kimi, pitao sam uopšteno da li rumunka može da dosegne do mene. Znači ne sad, nego kad je bilo/bude rumunke, da li je ona ograničena samo na Banat ili može da dobaci i do centralne Bačke? Inače, kod nas se govori da mi dobru kišu dobijamo sa jugozapada, ove sa severa/severoistoka donesu manje padavina.
 
Dukej, naravno da može da dobaci. Bilo je situacija kada se čitav sistem oformi u rumunskom Banatu i izgura ka zapadu skroz unutar Slavonije.

A to sa pogodnim strujanjima u toku leta za pojedine krajeve, šaroliko je to, evo nekih uopštenih zapažanja. Dobrom delu Vojvodine i Podrinju reklo bi se južno/jugozapadno strujanje leži. Donje Pomoravlje, Smederevo i okolina čisto zapadno. Na krajnjem istoku zemlje (Negotin, Kladovo) najproduktivnije je strujanje sa jugoistoka. Za dobar deo planina na jugozapadu zemlje najbolje je severno/severozapadno strujanje. Za moj kraj najbolje je ono sa severoistoka, koje je najređe, što bi značilo da bi mi najviše trebali da kuburimo sa padavinama.... ali naravno da nije tako, nego baš naprotiv. Dobro nam leži i sa severa, severozapada i zapada. No evo sada za ovaj vikend je došla iz apsolutnog najređeg pravca, sa juga i jugozapada, što pokazuje da nema striktnih pravila.
 
Ove godine je nema ni iz jednog pravca.

Ni na istok, ni na zapad
na sever, ni jug
nigde, nigde bez tebe se
vrtim jos u krug
 
Ništa, ništa Dukej. :osmeh: "Veselo" samo tako danas po Evropi:

showforecast.cgi



Ako me moj njuh ne vara, trebalo bi između petka i subote da dođe nešto iz Mađarske do delova Vojvodine, pre svega severnih i istočnih, i da nastavi dalje ka Karpatima.
 
Kimi a da li je ostvariva najava da od Petrovdana nam stiže svežije i kišovitije vreme? Bar tako svuda u najavi.
 
Не знам дал' би помогло да запевамо "буди се исток и запад,буди се север и југ ...." Ми старији знамо речи а млађи нека терцују.!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh