Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa covece boziji kod nas je jos gore,nasi usevi su 100% losiji nego vasi,pa jel si video negde da mi iz ovog kraja kukamo?

Kod vas treba da padne najpre jer ste najugroženiji.

- - - - - - - - - -

Meni sami nije jasno kako ti zakljucujes da ja kukam. Iznosim samo cinjenice sa terena, e sad sto su one katastrofalne ja tome nisam kriv. Isto sam pisao i prosle godine kad je bilo kise pa me nisi pitao sto se radujem, ili vec u tom stilu.
Ako napisem da je realno toplije nego sto oni izmere zvanicno ja ne vdim kako bi to bilo kukanje. Naprosto stanje je tako i ja ne mogu pisati da je sve bajno i krasno kad nije ni blizu toga.
Ima mnogo stvari gorih u životu od jedne pišljive suše što su ljudi doživeli i proživeli ,treba razmišljati malo pozitivnije. Kuknjavu niko ne voli da sluša a svi smo manje više u istim govnima. Zamisli sad da svako od nas piše samo o suši i kako je izgorelo sve neće biti ništa i tako u krug...
 
Dragi moj Paore, pisali smo milion i milijardu puta o tome.

Kao kad smo na autoputu sa dve trake... ti voziš 120 i neko te pređe sa 130, on će reći da ide 10km brže od tebe. A ja koji stojim tu sa strane i merim mu brzinu ću reći on ide punih 130km/h. Obojica smo u pravu, samo posmatramo iz različitog sistema reference, odnosno različite okolnosti.

Isto tako je sa temperaturom. Ne sumnjam ja da bi na Suncu termometar pokazao i blizu 45 stepeni. I ti kažeš "To je temperatura". I ti si u pravu, samo pročitao si ono što je instrument pokazao.

Ali zna se šta je prava temperatura, i kako se meri i dalje rasprave u vezi toga nema. Da takvo merenje temperature ne valja, onda bi se odavno ukinulo.

Normalno je da je u kukuruzu toplije, na direktnom udaru Sunca gde na tlu (sem same zasađene) biljke nema nikakve druge vegetacije. Zna se da što je više gola zemlja, odnosno što veće odsustvo vegetacije, više se zagreva.

Ali ne razumem što se to toliko ove godine potencira... da jeste vruće, jeste... ali nisu se Boga ti naši kukuruzi zadnjih 10 godina u ovom periodu non stop "baškarili" na 20,25 stepeni pa da sad treba ove temperature da gledamo kao neko čudo.. ? :sta:
 
Vise stvarno ne treba kisa da padne. Na zalost kukuruza necemo imati (ne 1/3 ili 2/3 vec nista nece biti od kukuruza - mislim klipa i zrna nece biti).
Psenica nije bila bajna - pogotovo zbog ulaganja -, ali kukuruza nece biti. Da sam u mogucnosti krenuo bih odmah s siliranjem kukuruza, ali nemam tu opciju.
Soja i pokoji suncokret se drzi jos, ali nece biti ni tamo nista - jer kise ni na vidiku.
Uglavnom atar izgleda katastrofalno (vec s proleca), odavno nije takav pejzaz docekao nas (poslednjih 20-25 godina 1x ili 2x je bila slicna, ali samo slicna... ova godina je gora od 2012 u ovom smislu svakako).
Drzi te se ljudi, znam da nije svejedno, ali tako je kako je ne mozemo nista protiv vremenskih uslova.
 
Ovde bi neki da menjaju standarde kako se meri temperatura...Pre dva sata sam izmerio u mom traktoru 52 stepena celzijusa u zatvorenoj kabini ali mi je odmah laknulo zato sto znam da je u tom trenutku u parku pored kog sam prosao, na dva metra visine na drvetu 37 stepeni.:cool:
 
Ovde bi neki da menjaju standarde kako se meri temperatura...Pre dva sata sam izmerio u mom traktoru 52 stepena celzijusa u zatvorenoj kabini ali mi je odmah laknulo zato sto znam da je u tom trenutku u parku pored kog sam prosao, na dva metra visine na drvetu 37 stepeni.:cool:
To sto je u kabini takva temperatura u mom slucaku nije realna jer nema bas pravo dejstvo na mene zbog sloja prasine koji je zbog nedostatka zadnjeg stakla na meni u prilicno debelom sloju.
A to je ipak "dobra" izolacija.

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
To je razvoj za udžbenike, čuveni na Juliskim Alpima u severozapadnoj struji. Kada sve zapinje na Alpima, to je granica dešavanja, južnije ništa a severnije sve.

Izveštaji sa foruma:

"Izmedju krapine i pregrade strasno nevrijeme s tucom i jakim vjetrom. Kaj nije mraz unistil sad je tuca do kraja ubila. Sve je bijelo"


 
Danas 35 stepeni, ovo je vreme nekako prijatnije za sad u odnosu na proslu nedelju. Nema vruceg vetra, noci dosta hladnije sa puno rose. Docekacemo valjda I tu jesen sa prijatnijim temperaturama :osmeh:
 
Ja bih je prihvatio cak i sa tom tucom ove god. ali sta vredi kad je nema uopste!
A vezano za tu kuknjavu, mislim da svako iskazivanje situacije iz atara je za kukanje jer ovakav uzas koliko se ja bavim poljorivredom jos nije bilo!
Bilo bi dobro da svako u odgovarajucoj temi postavi slike kultura, po najvise mislim na kukuruz jer trenutno je on najugrozeniji i time pokaze gde je veca susa!
 
19873917_1704370683197859_2043183080_n.jpg


Kukuruz trenutno u njivi pored mog dvorišta, za kolegu Peeta.
 
Dizu se oblaci,biće kanda nešto,mi smo po onoj karti padavina na nekih 10 litara,to bi nam dobro došlo da preguramo do četvrtka kada javljaju zahlađenje sa češćim pljuskovima,onda mislim da smo najgore prošli.
 
Kimi tebe izuzetno cenim i jedan si od retkih na forumu koji vrede i daju smisao samom postojanju foruma. Da li je temperatura 30, ili 45 to uopste nije ni bitno, bitno je da takva kakva je ne prijausevima. Znam ja da je ovo doba godina najtoplije i ne ocekujem da bude non-stop 25 C. 2015 smo isto imali vruce leto i jako malo padavina u toku glavne vegetacije biljaka, paje tako u junu palo 14, a u julu samo 5 litara. Ni sad nije puno bolja situacija, al sta je tu je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh