Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo je tesko to sve pregledati, trebalo bi sve to detaljno pregledati, ja nisam detaljno.
 
I kod nas palo nocas dve litre,a cujem selo Ilandza ne tako daleko 12+...da sednes i places...za naredni period na umbreli za moj kraj isto kao i kod baneta bez padavina,a za obliznje susedno selo u Rumuniji svaki drugi dan kisa po prognozi-ko da smo ukleti...sad jedino molim Boga da onaj neki Rumunski oblak pocne da bezi iz Evropske unije pa zaluta vamo...
Daleko je Ilandza od tebe Srdjane! Ne treba da se cudis kad si takve srece, sve je moguce. Kad je padala u Uljmi 100 l po m2 za 20 min. ja sam bio u nasem ataru, spartao sam soju i jasno se videla sila od oblaka od kojeg sam bio uplasen da ce se tornado stvoriti. Vazduna linija od nas do njih miskim da nije veca od 15 km. Znas koliko se ispadala kod nas te veceri? Ni kap!
 
Mislim da ni Kimi nije siguran da ce ovog leta uopste biti vise ozbiljne kise. Padavine ispod 5 l su u ovakvim uslovima zanemarljive. Sad je po mom misljenju ozbiljna padavina od 20+ litara.
 
Niko ne bi rekao ni da će u dunavskoj ravnici Bugarske i Rumunije nakon +44 u gradu Ruse odma sutradan da padne 100-ak litara. Nema tu nikakvih pravila...

BarBu M

Prva prilika možda između petka i subote... premešta se neka oslabljena frontalna zona preko centralne Evrope, moglo bi to da podkači i Vojvodinu.
 
Kimi, možda nisi video pitanje, mogu li one "rumunke" (juče je pričano o njima) da dobace do centralne Bačke?
 
Niko ne bi rekao ni da će u dunavskoj ravnici Bugarske i Rumunije nakon +44 u gradu Ruse odma sutradan da padne 100-ak litara. Nema tu nikakvih pravila...

BarBu M

Prva prilika možda između petka i subote... premešta se neka oslabljena frontalna zona preko centralne Evrope, moglo bi to da podkači i Vojvodinu.

Valjalo bi da potkači, jer je situacija u nekim mestima jako loša. Kod mene je u nekim delovima atara hled uništio kukuruz, izgleda kao u horor filmu, a sad ga ova vrućina još dokusurava.
 
2012 vam je palo krajem jula valda nisam siguran,i moja zemlja u ritu je dobro podnela tu godinu bez kise,pare na vagi soja 70 dinara ,necu to zaboraviti.
 
Bice gadno sto se tice kise, sva sreca pa nemam puno kukuruza posejanog


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dukej, pričao sam o izostanku Rumunki ove godine, ne da se one očekuju u narednom periodu. Bilo bi jako lepo kada bi ih bilo, ali za sada ništa ne ukazuje na to. I ako nešto dolazi favorizuje se da dođe sa severa/severozapada.

Danas najavili 31...trenutno je 33 u debeloj hladovini a tek krenulo.Bem ti leto

Meteorološki precizno izmerena temperatura u tvojoj okolini je 29 ili maksimalno 30 Fear :osmeh: I to je vrlo ugodnih 30-ak stepeni, jer je vlažnost relativno niska. I to je skroz OK temperatura, u granicama srednjeg maksimuma za ovo doba godine.

Inače, jutros u SJenici zabeležen prizemni mraz, ali na Radašića brdu, verujem da je bliže Vapi (Uvcu) bilo još niže...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh