Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uh, sad mi pade na pamet, kopači mi stalno pomeraju termin kad će moći doći kod mene da malo prođemo uvratine i krajnje redove u soji. Sad se nešto razmišljam da li da uopšte povećavam troškove (tj. gubitak) jer roda po ovoj prognozi najverovatnije neće biti. :haha:

p.s. ovaj smajli je na sopstveni račun
 
Gledam ove bujnije soje cvetovi se suše ima i stidljivo po koja mahuna .Moja je kasnije posejana i čeka je hemija za sirak ali sve nešto se nećkam da li da prskam:sta:Kiše neće biti a temperature svakim danom idu gore...:off_topic:
 
Ovaj aktuelni prodor koji nam sada donosi zahlađenje ne uspeva toliko bitno južnije/zapadnije od nas da potisne vrelinu koja se nagurala ka ovom delu Evrope.... to je razlog zašto se ona brzo vrati..

Ipak, sigurno se neće vratiti u obimu u kom je bila onih 3,4 dana u nizu, jer prosto ne postoji poremećaj koji bi nam "na nos" nabacio toliko toplote na prednjoj strani.

Glede toga hoću da kažem da je GFS(glavni) sklon preterivanju sa maksimlanim temperaturama. EC koji ide maksimalno kolko vidim do 33,34 najtoplijih dana u narednom periodu deluje znatno realniji.

Bio je scenario da se krajem nedelje, početkom sledeće vrate nestabilnosti i padavine i ne treba još uvek otpisati takvu varijantu.


Elem, komšo iz Stubla javi se sa litražom :ppozdrav: Novo Selo dobilo 41litar od juče !
 
Ja sam jutros zvao oca i kaže da je ona od juče popodne i noćas baš dobro pala. On je išao u obilazak njiva i kaže da je pokušao štapom da razgrne malo zemlje i da je vlaga jedno 15 cm. Kaže da je pala u sekund do 12 i da sad kukuruzi pevaju od miline. Sad bi mogla ova nedelja da bude prijatna sa temperaturama do 30C kako bi kukuruz vlatao i oprašio se. A vidim po prognozama da za Petrovdan se najavljuje kiša. Kod mene ne može da prođe vašar bez kiše. Neka je bude tad lepe kao sinoć i neće da škodi. od Sv. Ilije.
 
Sinoc i u toku noci je palo po kisomeru 17 litara. To nam je kisa posle dva meseca. Pukotine su to sve lepo pokupile, pa nigde vode u kanalu nema. Nije se ni povecala seoska reka. Moglo je vise da padne, ali hvala Bogu da smo i ovo dobili.
 
Kako mi drugar kaze palo je 8l sinoc I jos 2l sada. Nije lose, bolje ista nego nista. Ali kako se za vikend javljaju vrucine opet bice zeznuto. Samo da se kukuruz oplodi a posle ce da nalije bar nesto zrna da ne bude corak.
 
Sa VojvodinaMeteo, popodne pisano:

"U Vojvodini u narednim časovima uglavnom pretežno do potpuno oblačno i uglavnom suvo vreme. Nad teritorijom naše pokrajine dešava se sukob vazdušnih strujanja, tako da prisutna severozapadna struja iznad većeg dela pokrajine ne dozvoljava oblacima sa kišom i ređom grmljavinom da se probiju dalje na sever. Jedino se u većem delu Srema, i na jugu Banata, u narednim satima očekuje slaba do umerena kiša, a u Sremu ponegde i kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom. Kasnije večeras i tamo padavine prestaju."

Posle ovog ne moram ni pisati da je kod mene opet bio šipak od kiše... :sjasi:

Комшија, стави линк од Војводина метео.
 
Kod nas je isto zalila lepo... Padala je od 6do8 lagano, onda od 8 do pola 11 bas lepo i onda opet lagano do 1 skoro... I danas je oko podneva u 2 navrata malo porosila a i dalje je oblacno... Moram da uzmem glupi kisomer da znam i ja koliko je bilo :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh