Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedna i od mene...vecerasnja!

2j4amo0.jpg
 
Sa VojvodinaMeteo, popodne pisano:

"U Vojvodini u narednim časovima uglavnom pretežno do potpuno oblačno i uglavnom suvo vreme. Nad teritorijom naše pokrajine dešava se sukob vazdušnih strujanja, tako da prisutna severozapadna struja iznad većeg dela pokrajine ne dozvoljava oblacima sa kišom i ređom grmljavinom da se probiju dalje na sever. Jedino se u većem delu Srema, i na jugu Banata, u narednim satima očekuje slaba do umerena kiša, a u Sremu ponegde i kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom. Kasnije večeras i tamo padavine prestaju."

Posle ovog ne moram ni pisati da je kod mene opet bio šipak od kiše... :sjasi:
 
Poceo strasan pljusak uz grad velicine oraha. Na srecu grad je trajao desetak sekundi.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Kod nas je pala bas, bas dobra a evo je cuje se ponovo napolju.
Mislim da smo mirni sledecih 10-tak dana ma kakvi bili ,stanje u kisomeru javljam sutra.
 
Natapa od 5 uvece. Nije bilo kriticno za ranije sijane kukuruze na dubokom oranju, oni iz kasnije sjetve su popaljeni.
 
Kod mene do 8 sati bilo 20lit, jos uvek pada ali me mrzi da idem da vidim koliko ima.
 
Pala i kod nas ponovo kisa nakon 7 juna, nemam tacan podatak ali mislim da je palo preko 10l. Ako da Bog da nocas padne opet nesto i sutra u toku dana znacajno ce se poboljsati stanje u okopavinama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh