Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krenuo baš da ti se zahvalim a vidim da nema te opcije u ovoj temi...:ppozdrav::off_topic:
 
43 kapi po metru kvadratnom samo zaprljalo stakla.
Kad nema kise i led je dobar.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sinoc 3 litre u kisomeru, pa posle ponovo malo padala i stade. Sada upravo pada iako je po rain alarmu cisto nebo. Videcemo koju ce kisomer cifru izbaciti.
 
Kod nas grmilo,sevalo i nista od kise.....zasusilo i to dobro! od 21 juna nista. usevi fino kriziraju,ostaje da cekamo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo sinoć i noćas, namuzilo 13lit, treba više, ali šta je tu je, bar nešto, a i lepo je zahladnelo ::super::.
Malo više pažnje sa komentarima komšija Nikola, možda se nisi dobro izjasnio, a ljudi ogorčeni na ove vremenske neprilike odmah planu. Verujem da nisi imao nameru da nekog zaj..., ali to što si hteo da kažeš-napišeš, je potpuno tačno što se tiče agrotehnike, mi smo ajde da kažem nekako srednje prošli sa padavinama, i u ataru se vidi rezultat i najmanje greške u agrotehnici, i to se baš vidi, počev od preduseva, obrade, vremena i same setve, hemije i vremena primene iste, a naročito kultivacije, koja je ove godine potpuno opravdala izreku da vredi kao jedna dobra kiša.
Ponavljam, ovo je stanje kod nas, gde smo imali nešto padavina, i sam tip zemljišta je takav da odlično zadržava vlagu, a tamo gde su padavine izostale, sigurno da je stanje katastrofalno ma kakva agrotehnika da je primenjena (sem zalivanja).
 
Izbrisale mi se crtice na kisomeru.
538afacc2bfe1fc294d4858490f7efce.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
15 litara.Odlično,došla u 5 do 12.Najavili su samo 1 litar dok za danas najavljuju 8 a koliko će stvarno pasti videće se.Vetar standardno ne jenjava.
 
Bilans jucerasnjih padavina zlatnih 31 lit.
I ostalim delovima zemlje zelim bar toliko ,a kod nas nek navrati opet oko Petrovdana.
 
Ovo sinoć i noćas, namuzilo 13lit, treba više, ali šta je tu je, bar nešto, a i lepo je zahladnelo ::super::.
Malo više pažnje sa komentarima komšija Nikola, možda se nisi dobro izjasnio, a ljudi ogorčeni na ove vremenske neprilike odmah planu. Verujem da nisi imao nameru da nekog zaj..., ali to što si hteo da kažeš-napišeš, je potpuno tačno što se tiče agrotehnike, mi smo ajde da kažem nekako srednje prošli sa padavinama, i u ataru se vidi rezultat i najmanje greške u agrotehnici, i to se baš vidi, počev od preduseva, obrade, vremena i same setve, hemije i vremena primene iste, a naro
čito kultivacije, koja je ove godine potpuno opravdala izreku da vredi kao jedna dobra kiša.
Ponavljam, ovo je stanje kod nas, gde smo imali nešto padavina, i sam tip zemljišta je takav da odlično zadržava vlagu, a tamo gde su padavine izostale, sigurno da je stanje katastrofalno ma kakva agrotehnika da je primenjena (sem zalivanja).
Potpuno si u pravu.
Golubinci 16l granica sa Popincma 20L potes Jarkovci_voce 15
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh