Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam jedan od tih,pored dupeta i bivsu bi zenu dao u zalig za 10 a kamoli 25
 
Sutra ide prolazni hladni front sa Alpa u zapadnoj,severozapadnoj struji.

Uslova za padavine bi trebalo biti u čitavoj zemlji.Prvo bi krenule na severu popodne,a zatim kasnije uveče i tokom noći bi se raširile na veći deo zemlje.

Najmanje padavina na krajnjem severu,gde će verovatno biti u obliku lokalnih pljuskova.

S druge strane,na jugu Šumadije,jugozapadu i delu zapadne Srbije -prodor usporava,oblačnost koja bi dolazila iz Bosne bi se pretvorila u višečasovnu nimbostratusnu ravnomernu natapaču uz pokoju grmljavinu pa će tu biti najviše padavina-lokalno preko 25litara.

U....i krajnji sever,bome bice veselo ovima k........m na 18-19 cm
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemoš dat nešto nije tvoje .:haha:

Savopunck , nije tema , al meni se čini da još nema nikakve veze na kojoj su gustini kukuruzi , ni u klasanju , tek od kraja jula i avgust znači gustina zbog nalivanja , tad gušći nadrlja ako fali vode . Možda nisam u pravu al tako sam zapazio,.
 
Još nije kritično za soju i kukuruz.... ali uskoro ako ne padne biće belaja. Ko ne može da dočeka kišu ima moj tifon u oglasima pa neka se obezbedi na vreme :haha: vidim foreca.com je najavljivala za moje mesto za noć između petka i subote oko 8 litara a za utorak oko 10 litara. Sada je sve to smanjeno na minimum, verovatno lokalno kako koga uhvati. Dvadeset i kusur dana nismo dobili kišu, bilo je u nedelju uveče između 5 i 10 litara, ali što reče oldtimer, sve ispod 20 litara u ovoj fazi ne računam kao kišu, nije se ni primetilo da je pala.
 
sfc_tpr_27.gif


Bas kvalitetna karta, bice dobre kise.
 
Frontalna oblačnost polako ali sigurno pristiže ka nama.Kreće se u severozapadnoj struji,tako da se glavnina padavina iz zapadne Hrvatske izmešta polako dublje u planinske predele Bosne a odatle će kasno večeras i noćas ta glavnina na zapadni,jugozapadni i delom centralni pojas zemlje.

Ide i hladniji vazduh iza te kišne mase,pa će biti i pojačanog vetra u nailasku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh