Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neverovatno koliko je neuravnotezena kolicina padavina u zemlji. Mala smo drzava ali ni u dva sela nisu iste vremenske prilike. Meni pocela berba maline pa ovolika kisa i nije pozeljna.
 
Neverovatno koliko je neuravnotezena kolicina padavina u zemlji. Mala smo drzava ali ni u dva sela nisu iste vremenske prilike. Meni pocela berba maline pa ovolika kisa i nije pozeljna.

A šta ćemo kad saspe još jedna obilna na zapadu i jugozapadu u subotu na nedelju ? :osmeh: Akumulirana oborina do nedelje popodne.

108_777_IT.jpg
 
Vojvođansko-mađarska pustinja.. :haha: A ovaj severoistok Banata stvarno nije bez razloga najsuvlji kraj naše zemlje,što ovakve karte uvek i dokazuju.


A sad se vi pitate što se javlja ova padavinska rupa ?Verujte mi da ne znam šta je posledica,ali se ponavlja zadnjih nekoliko prodora često.Ne mogu samo da krivim ravničarski reljef jer Slavonija će je dobiti,nešto drugo prosto ne štima...koliko je to "nešto" išlo prošle godina i iz ničega izrađalo svašta,ove godine kontra.

Mehanizam nastanka te kiše u subotu je potpuno isti kao danas.Iznad centralne Srbije će se formirati plitko polje niskog pritiska te produžiti dalje na istok.

A do nje,ova u sklopu današnjeg ciklona nastavlja da pada...
 
Kod mene ceo dan,od jutros ne prestaje,samo natapa,evo je i sad pada,bas onako jesenski.Bio je zadnji momenat.
Nadam se da ce i ova sela,da ne kazem krajevi jer kisa koliko vidim pada ograniceno dobiti jednu a i vise dobrih kisa jer negde je susa a negde potop.Totalno nerasporedjene padavine.

Naprimer kod mene pada ceo dan,a vec dva sela od mene nema ni kapi kise od jutros.Da se razumemo kod nas su mali razmaci izmedju sela 3-4km:osmeh:
 
Kad su tako mali razmaci što te nema da navratiš kod mene. :osmeh: Da vidiš da ima i dobrog kukuruza i pšenice a ne samo da kukaš... :haha:
Jeste, kod mene je palo malo kiše danas, tek pokvasilo...
 
E ima da dojurim ovih dana,samo da zavrsim neku rakovicu 65S radim generalnu i da spremimo kombajn za zetvu,samo to:osmeh:Nacu ja neko vreme.:ppozdrav:
Stvarno istina,nikad gorih useva u selu,kao i voca a vreme skroz neuravnotezeno,idemo iz krajnosti u krajnost,susa-kisa.
 
Kod mene padala gotovo cijelu noc,pocela oko 19h sinoc i jutros oko 4 stala.Izgleda da ce biti dosta kise i za vikend,izgleda da planira da zaje*ava bas u vrijeme zetve psenice.Moram da istaknem da je neobicno hladno.Sad je samo 10 stepeni a prije par dana je bilo 35 i noci sa 19-20 stepeni.Sad se smrzosmo.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Crepaja,Kacarevo,Debeljaca,Glogonj,Sefkerin koliko znam nije bilo kise vec 3 nedelje...Njive u prilicno losem stanju! Oblacno jeste ali kise nema,i tako vec nekoliko puta,temperatura je znatno pala.
 
I mi dočekašmo kišu,od juče ujutro padala nekad noćas prestala,lijepa kiša pala jutros ustao povrće kao iz druge bašte a kukuruz dobio modro zelenu boju.
 
Kod mene u selu juče ceo dan padala, onako mirno i natopila lepo... Inače nije bilo rizično sa vodom ali sad je baš kako valja. Malo me brine vreme sutra i prekosutra, treba drugi deo senaže da se radi a po meteogramima vidim da u petak na subotu za deo oko Loznice karte vide padavine, a to mi nikako ne odgovara... Kimi kakve su šanse da sutra i prekosutra bude suvo vreme, bar do subote popodne za okolinu Loznice ali brdski deo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh