Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja koje sam pukotine video danas po ritu,to je prospast,ruka ladno ulazi.A kise i dalje nema,kuku lele,malo da kukam valjda ce da me bog poslusa :osmeh:.
 
3fa218457ada1f7e37c360216cd1e04f.jpg

Ovako izgleda gde sam prosao sa prakalicom posle majskog ciklona i od tada kise ni kap.
 
Kod mene počela prije pola sata , al ako ovako nastavi da pada do ujutro neće ništa napadati , onda zamislite kako pada . Il nek pojača il nek se mane . Niko ni nenosi kišobran a kiša pada .
 
Moje kukanje po forumu je urodilo plodom,samo da vas obavestim bilo je smisljeno da bi se malo vise otvorili i napisali stvarno stanje u vasim atarima(muka mi bilo vise citati jedno te isto,enormne cifre prinosa,povrsina,njiva...),evo sad odjednom dosta njih sa susom i vapajem za kisom a do juce se u ovoj temi samo raspitivalo za vremensku prognozu i samo ste lagali sami sebe da je sve idealno a ustvari dosta atara je u kriticnom stanju.Malo sam se raskukao i po temi o kukuruzu i psenici i urodilo je plodom,odjednom se svima smanjili prinosi i pise se o problemima u njivama sto zbog suse ili bolesti.

Nadam se da sam vas bocnuo gde treba,ne lazite sami sebe,ne frizirajte stanje vec realno gledajte na stvari.Tenk ju!!:ppozdrav:


A kod mene,stanje redovno,sad ima neke vlage ali i dalje velike pukotine,nece biti nekih prinosa ove godine,sve je to lose ali sta je tu je,evo nam kise od bosne,to je vazno,uhvatice i vojvodinu a i centralnu srbiju.
 
Kad su njive lepe i ciste ima cemu i da se nadas i cemu da kukas, a kad su krezube i zatravljene ni sto kisa ti ne moze pomoci.
 
Mirko nemoj da generalizuješ stvari.Zna se koji članovi vole malo više da omaste a isto tako se zna koji su članovi veoma iskreni i realni.Ovde sam od 2009 godine i slobodno mogu da kažem da ima materijala za jednu dobru knjigu od nekoliko hiljada stranica bisera i obmana.
 
Ovde vec pada ljudski. Opet... Ne verujem u one mape,karte i meteoroloske prognoze za duze od 12 sati ali u poslednje vreme bas pogadjaju.
 
Mirko nemoj da generalizuješ stvari.Zna se koji članovi vole malo više da omaste a isto tako se zna koji su članovi veoma iskreni i realni.Ovde sam od 2009 godine i slobodno mogu da kažem da ima materijala za jednu dobru knjigu od nekoliko hiljada stranica bisera i obmana.
Veruj mi muka mi vise da citam hvalisanja,sve se vrti jedno te isto u temama godinu dana u nazad,licitiranje prinosa,neke cifre koje su i u ogledima neverovatne....a tek prognoza,kod nekih u istom selu ubi kisa svaki dan a kod drugih susa.Svaka cast izuzecima,ima ljudi koji znaju znanje i hoce da pomognu.

Da ne idemo u off i da se vratimo temi,kod mene kisa lije kao iz produznog kabla:osmeh:
 
Moze se reći da nije ni padalo ništa. Sto Obelix kaze to je vlaga. Doduše, tamo je jača kiša bila. A kaze da je vlaga. Šta je onda ovo? Ahahah
 
Juce palo 6l a da bi zatvorilo pukotine treba mnogo vise ali sto moj komsija kaze ''bolje ista nego nista""
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh