Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovde kod nas je umereno oblačno, ali je tako bilo i u Novom Sadu pre jedno pola sata. Vidim da sad tamo pada, tako da to spada pod prognozu oblačno sa mestimičnim pljuskovima.
 
Yup,sada uglavnom suvo i sunčano u većem delu zemlje,ali front je tu,dunuo je severozapadni vetar,atmosfera je ponovo destabilizovana i treba očekivati pljuskove i grmljavinu kasnije.

Zapadna Morava dostigla maksimum u gornjem toku,a raste ubrzano u srednjem.Sad već ima novo da oplavi zemljište pored same reke.
 
Kimi kada se ocekuje novi talas padavina, ponedeljak ili utorak?Treba da skidam lucerku pa da znam sto mi je ciniti.Unapred hvala najlepse!
 
Kod mene lijep suncan dan. Kisa od poplava_jok, istina malo je zadnje sedmice slinila, ali prave kise nema.
 
Čudi me da nema komšije iz Stubla,opet je bio dernek dole.

Ja nisam kući,ali mama je samo potvdrila-sevalo je i grmelo vrlo često,bio je strahovit pljusak uz grad veličine zrna pasulja praćen vrlo jakim vetrom koji je opet polomio grane na voćkama.


Palo je za 15-ak minuta duplo više padavina (30-ak) a ukupno iz još nekoliko pljuskova pre toga 34,3mm.


Radar,maksimalni odraz:


ko2014062014150000dbzcap.png
 
Potvrđujem, kod mene u dvorištu ni puna litra, a na putu prema N.Pazovi dooobro nakvasila, verovatno i 20lit, udaljenost vazdušnom linijom oko 2-3km.
Prema Banovcima kod nadvožnjaka se baš ispadala , atari u starom selu su dobili tu kišu ( desna strana) i tamo iza onog Ulemekovog mlina .
Danas kod mene palo 3l .
 
Pala kiša štogod.Sastavilo se nebo i zemlja čak je krenuo i sitan grad ali je brzo prekinuo da pada.Trenutno sija sunce.
 
@Kimi
Hvala na brizi, komšija. Tek sada nam proradio internet. Bilo je strašno, srećom sitan grad. Jedva odbranismo plastenik od vetra, Morava se još meškolji. Ne svidja mi se što nosi lom, direktan znak da je još uvek u porastu. Kišomer sam bacio, plašim se da me ne navuče na neke poroke.
 
Pa koliko je van korita Morava ?Pretpostavljam da je izašla samo malo u onom najnižem delu.

Morava je vrh vodostaja imala u gornjem toku jutros,sada opada.

Trenutni proticaj je oko 270 kubika u sekundi,što i nije baš toliko opasno.

Meni u prošlom nevremenu umalo ne polomi plastenik:sjasi:

Još jedna kišna epizoda u toku noći i jutra,a sutra tokom dana i prekosutra napokon malo stabilno :sreca: .....

...pre novih kiša i nevremena....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh