Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
....evo ga Cici

33 litara kod mene u dvoristu i jos paducka. Sad sam bio u obilasku na asfaltu prema Gredi. Ima vode u brazdama i izmedju redova ali ce to za dan dva da upije zemlja.


Konacan rezultat je 34 litara
Ova cifra veoma varira,da znate-cisto da se ne iznenadite ako na primer odete na drugi deo atara i zateknete suvu njivu,ili tek 10 tak litara da je palo...kolicine sa razlicitih lokacija su od 5 do 30 litara.
 
Kimi jel bi pomoglo da promenimo popa ili da popadiji neko skine maler ? Ovako ne vredi vise ... :osmeh:

Probajte :haha:

Nakon što je bilo obilne kiše u slivu reke Bjelice,sada obilna kiša ide u sliv ostalih sastavnica Zapadne Morave-Skrapeža,Đetinje,Rzava...

Takođe i na Novo Selo ide još jedna tura jakih pljuskova:

ko2014061915000000dbzcap.png


Zapadna Morava zaista preti sve više i više da izlije,raste 12cm na sat i viša je već za 2 metra u svom gornjem delu:

nrt_grafika_area.php
 
Morava se ponovo izlila. Odoše i kukuruzi iz trećeg presejavanja. Sada je trenutno strašan pljusak. Kroz moje dvorište teče bujica. Ima li kraja, komšija ovoj nesreći? Novo Selo se i ne vidi.
 
Pa zar je moguće da je već van korita ?Nema podataka o vodostaju za naše krajeve,ali sam očekivao kasnije probleme jer ona tek naglo raste u svom gornjem toku.

Ogromna kiša zaista i danas......

Sutra i prekosutra mogući pljuskovi,u nedelju i ponedeljak makar malo stabilnog vremena....

Od sutra će dunuti i pojačan severozapadni vetar.Osetno će zahladiti,mada se to neće osetiti toliko dole u ravnicama koliko u brdu.Na račun toga vrhovi Kopaonika mogli bi da obele.
 
Ja i dalje ne verujem sta citam...kise...izlivanje Morave...gde ja zivim u Africi reklo bi se...
 
Opet ja Kimi. Da li će biti kiše u skoroj budućnosti kod nas? Ove oblake u Mošorinu sam gledala danas izdaleka, preko nas samo prelaze oblaci,a kiše nema pa nema.
 
Opet ja Kimi. Da li će biti kiše u skoroj budućnosti kod nas? Ove oblake u Mošorinu sam gledala danas izdaleka, preko nas samo prelaze oblaci,a kiše nema pa nema.

Evo da ti ja odgovorim posto si 15 km od mene...nece je biti.Ne znam sta se desava sa Vojvodinom kao da nas je neko ukleo
 
Zrno aj da ne bedacim ali postoje neki nagovestaju da ce biti nesto kise u noc izmedju ponedeljka i utorka ako je verovati Wather satelit-u...neka Kimi potvrdi ako je tako
 
Danas pocinjala kisa i prestajala jedno 10 puta!!!!!! Dosadi vise!!! A padala je ceo dan kad ja odem u Kukuruzu skoro suvo...
 
Kod nas se muti vreme,a taman sam mislio oko 13sat kositi jecam..
 
Poslednja izmena od urednika:
Vidi se da su u pravcu Sombora crni oblaci. Juče u Begeču oko 14.30 je bio takav pljusak da se voda i dalje vidi na nekim njivama da stoji. Od begečke krivine pa dalje prema B. Palanci suvo, ni kap nije pala.
 
Poslednja izmena:
Jutros vedro, ali sa zapada dolaze oblaci. Juče je kiša padala na mahove svaka dva-tri sata, a oko 17h je počela i nekih 25 minuta je lila kao da se Nijagara izručila. Za pet minuta putevi su se pretvorili u potoke.
 
Jutros pocela (par kapi) pa stala. Sada suncano. Juce jako slaba kisica a eto u Begecu (5 km razdaljina) se istreslo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh