Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Utorak,a posebno sreda imaju potencijal za najjače nestabilnosti u poslednjih par godina.

Zatopliće,ponovo do 31-32°C ponegde,biće veoma sparno...nestabilnost dolazi u periodu kada je Sunce gotovo na maksimumu,pa će ogromna energija biti prisutna u atmosferi.Kad se na to doda i velika turbulentnost atmosfere gore na visini u datom periodu,dobijaju se izuzetni uslovi za jaka nevremena.
 
Kimi....Backa ima li sta od tog utorka i srede...kod nas je kao u pustinji sve suvi,ispucalo...svuda kisa a ovde ne pamtimo kad je pala
 
Niste ljudi..pa pobogu ne mogu ja biti 24h na dan na forumu:osmeh:

Neće ni Vojvodina odstupati,biće uslova pljuskove sa grmljavinom od ponedeljka uveče,a u utorak ima uslova i za superćeliju.

Ali zato južnije od Vojvodinem,u već ionako sj*banim krajevima do sad u sredu i četvrtak.....ja prosto sve u sebi negiram da je ovo moguće i da će se ublažiti....ali ovo ako opstane...onda stvarno kukala nam majka...

super-celija.png
 
Hvala Kimi za odgovor. Nisam želela da te naljutim. Moj komentar je bio zbog toga što je prognoza za nas retko kad na redu. Uvek nešto južnije od Beograda...
 
Izgleda da hoce,ko ima vremena neka skida polako crep sa krova,bolje sada nego posle. :osmeh:

- - - - - - - - - -

http://www.sumeteo.info/wxwrfmaps.php
Na ovom sajtu moze se videti verovatnoca za super celiju a vervatnoca je velika u vecem delu srbije
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako ce proci Semberija i ostatak BiH/RS?Kada se tacno ocekuje to nevrijeme,hoce li se formirati na ovim prostorima ili ce doci odnekud?
Ima li neka nevolja da ce nas zaobici ove godine???
 
Kimi, imam par pitanja u vezi meteorologije.. Sta su to supercelije? Nekako se plasim kada se i nevremenu govori u superlativu..
I kada na nekom grafikonu piše npr. 8 mm padavine, koliko mu to dođje l/m2 ?
Hvala unapred..
 
CVEJA Po

Predstavlja verovatnoću pojave grada.

Zarkov mali :)

Superćelija je najsnažniji oblak koji postoji na zemlji.Javlja se umerenim geografskim širinama,pa tako i kod nas.Uz njega ide dakle sve ono što ne bi poželeo poljoprivredi-olujni,pa i orkanski vetrovi,grad,najčešće vrlo krupan i enormna količina padavina za kratko vreme.

Protiv takvog oblaka rakete slabo imaju šansi.

8mm padavina je isto što i 8 litara.

Dosta su još nesložni modeli,ali ta sreda u centralnom delu zemlje deluje najbrutalnije.Taj dan je i više nego zreo za maksimalno moguće upozorenje,tj. tamnu crvenu boju....ali bogami i za čuvenu estofex-ovu 3-ku,takođe najviši mogući stepen upozorenja.
 
Drugari jel mi može neko reci koju prognozu da gledam za Prijepolje ili još bolje za Brodarevo. Pratio sam neku prognozu za 9 dana i stetovao 1ha trave sve morao da spalim. Ta prognoza me sjeb. nacisto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh